Спецпроект

Гітлера намагалися годувати жіночими гормонами - британські історики

Британські агенти мали намір зробити Адольфа Гітлера менш агресивним, даючи йому таблетки, що містять жіночі статеві гормони.

Про це повідомляють "Українські новини" з посиланням на ТСН.

Як вважає британський історик, професор Університету Кардіффа Брайан Форд, співробітники спецслужб планували додавати естроген в їжу фюрера, щоб він став "таким же милим і слухняним, як його молодша сестра Паула".

Зі слів історика, "у англійських шпигунів був доступ до кухні Гітлера, а естроген вони вибрали тому, що він не має смаку, тобто був би непомітний під час дегустації їжі фюрера".

Такі припущення учений зробив у своїй книзі "Секретна зброя для перемоги у Другій світовій війні: Технології, Наука і Змагання на швидкість".

Форд вважає, це був цілком здійсненний план, хоча і небезпечний. 

"Отруїти Адольфа Гітлера не було можливості - помер би дегустатор", - пояснив учений і додав, що ідея зробити фюрера більш жіночним є лише однією з багатьох спроб вивести "німецьку машину" з ладу і швидше покінчити з війною.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.