Спецпроект

УКРАЇНСЬКІ ЄВРЕЇ ВИВЧАТИМУТЬ РУМУНСЬКИЙ СЛІД У ГОЛОКОСТІ

Український єврейський комітет ініціює проведення міжнародної конференції щодо участі Румунії в злочинах Голокосту.

Про це "Історичній Правді" повідомила прес-служба УЄК.

У 2003 році міжнародна комісія на чолі з лауреатом Нобелівської премії, письменником Елі Візель, прийшла до наступних висновків: з 1940 по 1944 роки жертвами румунських посібників Гітлера стали близько 400 тисяч євреїв, більшість із яких проживала на окупованих румунськими військами територіях України та Молдови.

"Про злочини румунських фашистів відомо вкрай мало як в Україну, так і в світі, хоча масштаби їх величезні, - повідомляють організатори заходу. - Мета конференції - підняти рівень інформованості світового співтовариства про геноцид, здійснений Румунією в роки Другої світової війни, збереження пам'яті про сотні тисяч євреїв, котрі загинули від рук румунських військ".

Конференція відбудеться 9 листопада 2011 року в Києві.

Президентом Українського єврейського комітету є народний депутат Олександр Фельдман (пройшов у ВР за список БЮТ, весною 2011-го перейшов до фракції більшості).

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.