Є шанс, що вулицю Червоноармійську в Києві таки перейменують

На сесію Київради 10 листопада 2011 року нарешті винесене питання щодо перейменування вул. Червоноармійської у вул. Велику Васильківську.

Про це повідомив член комісії з питань найменувань та пам'ятних знаків виконавчого органу Київської міської ради (КМДА), голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець.

"Питання вже тривалий час як пройшло погодження у всіх профільних комісіях Київради і нарешті вийшло на фінальну стадію", - заявив Бригинець.

Вулиця Червоноармійська виникла у першій третині XIX ст. на давньому шляху до м. Василькова і мала назву вулиця Велика Васильківська. З 1919 року має назву "вул. Червоноармійська".

На цій вулиці розташовано "Олімпійський" стадіон, який прийматиме фінал Євро-2012.

"Прапор червоно-чорний - це наше знамено…". Яким був стяг УПА?

Ідея цієї публікації народилась під час однієї з численних дискусій у фейсбуці. Яким був прапор, під яким у бій йшли постанські загони? А яким знамено ОУН? І хто правий, адже в спогадах ветеранів є різні інтерпретації?

Радянський ядерний колапс. Уривок із книги "Бомба у спадок" Мар’яни Буджерин

Після розпаду Радянського Союзу Україна успадкувала третій за потужністю ядерний арсенал у світі. Але разом з цією військовою потугою українська влада опинилася перед складною дилемою: чи варто відмовитися від зброї масового знищення в обмін на міжнародні гарантії, чи, попри загрозу міжнародної ізоляції, шукати шлях до утвердження себе як ядерної держави. Книжка "Бомба у спадок" Мар’яни Буджерин — це глибоке аналітичне дослідження цього вибору.

Міф та апологія Дмитра Яворницького

Дмитра Яворницького вважають чи не найбільш дослідженою постаттю серед українських істориків: за кількістю написаних про нього книжок, статей та знятих фільмів він йде пліч-о-пліч хіба що з Володимиром Антоновичем і Михайлом Грушевським. Парадокс Яворницького полягає в тому, що кількість написаного про нього прямо пропорційна зміфологізованості його життєпису.

Американський спокій під радянську балалайку

Менш ніж за місяць до проголошення незалежності України, 1 серпня 1991 року, президент США Джордж Буш-старший виступив у Верховній Раді УРСР. Промова американського президента відома як "Chicken Kiev Speech", викликала гостру реакцію як у західній пресі, так і в Україні.