У Чернівцях з'явились наліпки "ТУТ - РУМУНІЯ" (фото)

Напередодні візиту президента Януковича на Буковину в Чернівцях з'явилися листівки із написом румунською мовою "Тут Румунія" та "Бесарабія – це Румунія".

Про це повідомляє чернівецький сайт "Від і До".

У місті їх бачили у двох місцях: у районі залізничного вокзалу та таксопарку. Листівки не містять жодної інформації про того, хто їх розповсюдив. Зазначено лише адресу Інтернет-сайту поширеного в Румунії руху "Акція-2012".

 Фото: vidido.ua

Видання зазначає, що такі ж листівки масово розповсюджують у сусідній Молдові, а в Україні вони з'явилися вперше - однак це може бути сигналом українській владі про продовження територіальних суперечок між двома країнами, як це було з шельфом навколо острова Зміїний.

Костусєв привітав одеситів плакатами з румунськими окупантами (ФОТО)

Нагадаємо, сьогодні в Чернівцях з робочою поїздкою перебуває президент України Віктор Янукович. 

Рух Громадська платформа "Акція 2012" створено за підтримки уряду Румунії, в рамках якого об’єднано 33 неурядові організації Румунії, Молдови, Італії, Швеції, США та Канади для пропаганди відновлення "Великої Румунії" у кордонах 1918-1940 рр.

Тут - Румунія?

"2012" є відсиланням до 1812 року, коли внаслідок завершення чергової війни між Османською та Російськими імперіями до останньої відійшла Бессарабія.

Буковина - частина земель Київської Русі і Галицько-Волинського держави. У XV-XVIII сторіччі - у складі Молдовського князівства (протекторат спершу Речі Посполитої, потім Османської імперії). В 1774 році внаслідок війни Австрійської і Російської імперій із Туреччиною відійшла до Австрії. За часів Австро-Угорщини Чернівці значно розбудувалися.

Чернівці стали Світовою спадщиною ЮНЕСКО

В 1918 році - у складі Західноукраїнської народної республіки, потім окупована Румунією. В 1919 році приналежність регіону до Румунії визнана післявоєнною Сен-Жерменською мирною угодою, проти чого виступали ЗУНР, УНР та УРСР. В 1818-28 і 1937-40 на території Буковини було проголошено надзвичайний стан.

В червні 1940 року внаслідок ультаматуму СРСР румунські війська залишили Буковину, яка увійшла у склад Української РСР як Чернівецька область. В 1941-44 році регіон разом із значною частиною Південної України був окупований союзною нацистам Румунією.

В 1947 році було підписано мирний договір, який встановлював нинішній українсько-румунський кордон.

1946: страта нацистського маршала Антонеску (ВІДЕО)

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.