АНОНС: фестиваль кіно "Криваві совєти"

Всеукраїнська громадська організація ВГО "Молодий Народний Рух" запрошує на перегляд низки історичних кінострічок.

23 лютого у Києві пройде фестиваль кіно "Криваві совєти", метою якого є висвітлення правди про злочини радянської армії та висловлення протесту проти святкування "Дня захисника вітчизни" в Україні.

Фестиваль розпочне свою роботу об 11:00 за адресою м. Київ, вул. Гончара 33 (ст. м. Золоті Ворота).

У програмі фестивалю показ наступних фільмів:

11:00 "Між Гітлером і Сталіном: Україна в Другій світовій війні, незвідані сторінки історії"

12:10 "Страчені світанки" (1996 р.)

13:50 "Радянська історія" (2008 р.)

15:30 "Українська революція" (2012 р.)

16:00 "Тризуб нептуна" (2010 р.)

16:30 "Стеком та шаблею" (2012 р.)

Промо-ролик фестивалю ви можете переглянути за посиланням - http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SAwAskio630

О 18:00 відбудеться круглий стіл "Роль кінематографу в руйнуванні радянських міфів" за участі режисерів, істориків та громадських діячів.

До участі у круглому столі запрошені:

Роман Коваль – громадський діяч, письменник, краєзнавець, дослідник історії Визвольної боротьби українського народу першої половини ХХ століття

Василь Куйбіда – голова Народного Руху України

Олесь Доній – народний депутат України, голова мистецького об’єднання "Остання Барикада"

Володимир Сергійчук – історик

Василь Портяк – сценарист фільмів "Вишневі ночі", "Нескорений", "Стеком і шаблею"

Іван Канівець – режисер фільмів "Українська революція" та "Тризуб Нептуна"

Андрій Приймаченко – режисер, оператор, ініціатор проектів "Видиво", "Ми"

Сергій Архипчук – діяч мистецтв України, режисер-постановник Київського Національного академічного театру опери та балету

Додаткову інформацію ви зможете отримати за телефоном 0975102303 (Олексій).

Посилання у соцмережах:

http://vk.com/23lutogo

http://www.facebook.com/events/536080959758007

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.