Спецпроект

В Португалії відкриють музей та назвуть вулицю на честь Моурінью

У рідному місті Жозе Моурінью Сетубале назвуть вулицю і відкриють музей на честь 50-річного ювілею знаменитого тренера.

Про це пише gazeta.ua.

"Ми лише хочемо віддати належне Моурінью, а ця виставка - один із способів це зробити. Сам Жозе повний ентузіазму і вже підтвердив, що відвідає захід", - наводить слова мера Сетубала Марії Дорес Мейра видання AS.

Серед експонатів на виставці будуть присутні копії всіх трофеїв, завойованих Жозе зі своїми командами, Золотий м'яч, а також пальто, в якому він, очолюючи "Порту", обіграв "Манчестер Юнайтед" в сезоні 2003/04.

Святкове дійство заплановане на 23 березня.

Жозе Моурінью народився 26 січня 1963 року в Сетубале. Протягом своєї тренерської кар'єри, Жозе Моурінью працював в португальських "Бенфіці", "Сортінге", "Лейрії" та "Порту". Саме з "Порту" пов'язані перші гучні успіхи Жозе Моурінью. З цим клубом Моурінью виграв Лігу чемпіонів.

У 2004 році фахівця запросили працювати в лондонський "Челсі", а в 2008 році Моурінью став тренером італійського "Інтера", і йому знову скоряється Ліга чемпіонів. Відзначимо, що Моурінью став третім в історії футболу тренером, якому вдавалося приводити клуби до перемоги в цьому турнірі двічі. Крім Жозе Моурінью таких успіхів досягали Ернст Хаппель і Оттмар Хітцфельд.

У травні 2010 року Жозе Моурінью став головним тренером мадридського "Реала". На цій посаді португальський фахівець трудиться і понині. Разом з "Реалом" Моурінью виграв Кубок Іспанії і чемпіонат. Цікаво, але Жозе Моурінью є єдиним у світі тренером, якому вдавалося з різними клубами вигравати Кубки Португалії, Англії, Італії та Іспанії. Крім того, крім Моурінью ще жодному тренеру не вдавалося приводити свої команди до перемог в чотирьох країнах: Португалії, Англії, Італії та Іспанії.

 

Залягти на дно в Брюгге 2019. Уривок з книги "Радіо Афродіта" Олега Криштопи

"Радіо Афродіта" - документальний роман, який розповідає історію підпільного радіо, через постать бельгійця Гезенбрукса й людей із якими він працював пліч-о-пліч. Це оповідь про боротьбу, відвагу, мужність, але й про зраду та кохання. Олег Криштопа 14 років проводив інтервʼю, журналістські розслідування та досліджував документи, щоб написати цей роман.

Мої парламентські вибори: 1990 рік

«…Отрицательное воздействие на обстановку в городе Житомире имели выступления участников республиканского фестиваля «Червона рута», концерты которого проходили 10-11 февраля в Облмуздрамтеатре. В программе, выступлениях пропогандировалась идея «самостоятельной Украины»… - КГБ сигналізувало «нагору» про ситуацію в Житомирі.

Влад Троїцький: «В Україні починає формуватися традиція усвідомлення генезису»

Інтерв’ю з театральним режисером Владом Троїцьким для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Восьме травня. Чому полеглих згадують у тиші

8 травня 1919 року лондонський часопис Evening News надрукував лист одного з своїх дописувачів із міркуваннями про те, як краще відзначити «День миру» - тобто першу річницю завершення світової війни. Його автор закликав започаткувати нову загальнонаціональну традицію - згадувати загиблих у війні хвилинами мовчання.