Портрет легендарної льотчиці прикрасив стіну харківського будинку

У Харкові на стіні чотириповерхового будинку на Московському проспекті намалювали портрет легендарної радянської льотчиці, харків'янки Валентини Гризодубової.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Це наш подарунок до Дня міста (23 серпня - ред). Ми б хотіли зробити серію таких настінних портретів знаменитих харків'ян. Зараз ми працюємо над другим портретом - Клавдії Іванівни Шульженко", - повідомила координатор проекту Вікторія Іванова.

За її словами, робота над портретом зайняла близько тижня.

Будинок, на якому зображена В.Гризодубова, не пов'язаний зі знаменитою льотчицею.

"Прямого зв'язку немає. Ми вибрали це місце, бо тут хороший огляд, щоб картинка добре виглядала", - сказала В. Іванова.

В.Гризодубова - радянська льотчиця, учасниця одного з рекордних перельотів, учасниця Великої Вітчизняної війни, перша жінка, яка отримала звання Героя Радянського Союзу, Герой Соціалістичної Праці.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.