Спецпроект

Відкрився найбільший у світі музей 3D мистецтва. ФОТО

"Мистецтво в раю" - під такою назвою таїландське місто Чіангмай представило найбільший у світі музей 3D мистецтва. Музей заснований і фінансується корейським меценатом Чаном Сук Кю.

Про це пише travel.obozrevatel.com.

"Чіангмайський музей "Мистецтво в раю" відрізняється від галереї 3D мистецтва у Паттайї, яка стала першим унікальним музеєм такого роду. Новий музей іще більш креативний, він пропонує глядачеві барвисті картини, у вигляді "інтерактивного мистецтва", яке потребує його (глядача) участі і уяви ", - говорить засновник.

Картини музею потребують участі глядача

Триповерховий музей зібрав під своїм дахом 130 різних 3D-полотен із зображенням тварин планети, підводного світу Землі, пустелі і гробниці фараонів стародавнього Єгипту. Роботи розподілені на восьми зонах музею за темами:

1. Аква
2. Тварини
3. Динозаври
4. Сюрреалізм
5. Класика
6. Ланна [середньовічна держава на території нинішнього Таїланду - ІП]
7. Таїланд
8. Єгипет

Унікальний музей у Чанг Маї відкритий щодня з 9 години ранку до 9 години вечора. Вартість квитків для іноземців становить 300 бат для дорослих туристів і 200 бат для малюків.

Теми

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.