Спецпроект

Музей Вікторії і Альберта купив діючий пістолет з 3D-принтера

Британський музей Вікторії і Альберта повідомив про придбання діючого пістолета, виготовленого за допомогою 3D-принтера. Музей повідомив, що пістолет стане частиною колекції "нового, впливового, інноваційного або експериментального" ​​сучасного дизайну.

Про це пише top.rbc.ru.

Музей V&А також повідомив про придбання двох прототипів пістолета "Визволитель", розібраного на частини пістолета і декількох більш ранніх розробок.

Сума угоди не повідомляється. Інформація про новий музейний експонат викликала паніку серед супротивників вільного носіння зброї в Сполучених Штатах.

Пістолет "Визволитель" був створений студентом факультету юриспруденції Університету Техасу Коді Вілсоном з пластикових частин, надрукованих на 3D-принтері.

К.Уілсон здійснив постріл з пістолета в травні 2013р., розмістив креслення в Інтернеті, що викликало бурхливу дискусію навколо можливого використання апаратів, що друкують з листів пластику, металу та інших матеріалів тривимірні деталі.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.