У Британії розкрили найбільшу загадку Стоунхенджа. ВІДЕО

Археологи з британського Університету Брайтона встановили конкретне місце походження каменів Стоунхенджа.

Про це повідомляє Independent.

 

"Археологи розгадали одну з найбільших загадок Стоунхенджа, а саме: конкретне місце походження найбільших каменів всесвітньовідомого доісторичного храму", - йдеться у повідомленні.

Як повідомляться, донині археологи були переконані, що камені були доставлені будівельниками храму у 2 500 році до Р.Х. з району Мальборо Даунс або його околиць, від 25 до 40 км від Стоунхенджа.

Проте наразі вчені з Університету Брайтона встановили, що джерелом походження цих каменів є район на півдні селища Локерідж, графство Вілтшир, за 25 км від Стоунхенджа.

За словами археолога з Університету Редінга Кейті Вайтакер, будівельники обрали саме ці камені через їхній надзвичайно великий розмір та майже рівну поверхню.


Як відомо, Стоунхендж є мегалітом (кромлех), що складається з кількох кіл із велетенських (до 8,5 м висотою) каменів. Відомий у всьому світі монумент розташований в Англії на горбистій пустці поблизу міста Солсбері.

Історик, сержант ЗСУ Володимир Бірчак "Клап": Усі мої предки були борцями визвольних змагань. Тепер вони стоять за спиною свого найменшого бійця

Володимир Бірчак – відомий історик, журналіст, сценарист, заступник редактора видання "Історична правда", керівник академічних програм Центру досліджень визвольного руху. Працював заступником директора Галузевого державного архіву СБУ, доклав чимало зусиль для декомунізації в Україні, особисто брав участь у розробці змін до законодавства, яке тепер гарантує доступ до архівів КДБ. А з перших днів повномасштабного вторгнення Росії у 2022-му мобілізувався до лав ЗСУ та став кулеметником на позивний "Клап".

Чернівці-1989. За лаштунками першої "Червоної Рути"

35 років тому у Чернівцях відбулася подія, що змінила культурний ландшафт нашої країни. Незалежність України почалася із співочої революції на стадіоні "Буковина" та виверження нової непідцензурної музики – музики протесту.

Омофор єднання. Чому порятунок Царгорода від русів став святом для киян і українців загалом

Як виникло церковне Свято Покрови й чому воно стало святом військових.

Антон Дробович: "Пам'ять — це поле для справедливості"

Публічне інтерв’ю з головою Інституту національної пам’яті Антоном Дробовичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.