10 парафій УПЦ МП перейшли до Київського патріархату - УПЦ КП

Українська православна церква Київського патріархату стверджує, що у 2014 році прийняла під свою юрисдикцію близько 10 парафій УПЦ (Московського патріархату).

Про це повідомляють Українські новини з посиланням на голову інформаційного управління УПЦ (КП), архієпископа Євстратія (Зорю).

"У нас поки що немає точної статистики, але у 2014 році близько 10 парафій Московського патріархату перейшли до нас", - сказав він.

Зі слів Євстратія, йдеться про Херсонську, Рівненську і Чернігівську області.

Нагадаємо, в серпні 2014 року Свято-Параскевська громада села Солонів Радивилівського району Рівненської області, яка належала до УПЦ (Московського Патріархату), приєдналася до УПЦ Київського Патріархату. Причиною стала відмова настоятеля молитися за солдат АТО.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.