В ЗАПОРІЖЖІ НАРЕШТІ ЗНЕСЛИ НАЙБІЛЬШОГО ЛЕНІНА. Фото

Сьогодні в місті Запоріжжя демонтували найбільший в Україні пам'ятник Володимиру Леніну.

20-метровий монумет височів над Дніпром коло греблі ДніпроГЕСу. Спеціалізоване підприємство почало його демонтаж іще вчора, однак кілька разів рвався трос на підйомному крані. 

Останню добу Громадське телебачення вело відеотрансляцію з веб-камери за процесом знесення пам'ятника Іллічеві. Трансляцію станом на 21:00 16 березня дивилося 1083 чоловік.

Стоп-кадр з трансляції Громадського Запоріжжя

Тривалий процес знесення Леніна зібрав натовп сотень глядачів, а коли вождя зняли, то на радощах у повітря полетіли феєрверки, - передає Четвертая Власть

 Джерело: ФБ Дмитра Харькова

За даними Української правди, вранці на площі Запорізькій біля монумента Леніну поліція затримала екс-депутата Запорізької міськради Юрія Петровського.

Колишній депутат, прибічник комуністичних ідей, роздавав листівки разом із іншими прихильниками вождя. Поліція затримала Петровського і супроводила його до Дніпровського райвідділку.

 Джерело: ФБ Дмитра Харькова 
 Джерело: ФБ Дмитра Харькова 

Пам'ятник радянському революціонеру й комуністу Володимиру Леніну (Ульянову) на площі Леніна в Запоріжжі встановили 6 листопада 1964 р. до чергової річниці Жовтневої революції 7 листопада. Скульптори — М. Лисенко, Н. Суходолов, архітектори — Б. Приймак, В. Ладний.

Загальна висота скульптури - 19,8 метрів. Рука бронзового вождя вказує на ДніпроГЕС, яка теж названа на його честь.

Інше за темами ЗАПОРІЖЖЯ та ДЕКОМУНІЗАЦІЯ

І. Б.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.