АНОНС: У Києві презентують нову "Історію українського війська" від LIKБЕЗу. ВІДЕО

22 вересня відбудеться презентація нової книги Громадського просвітницького проекту "LIKБЕЗ. Історичний фронт" - "Історія українського війська".

Про це повідомляє "УкрІнформ". Це перше за останні 80 років науково-популярне видання, яке пропонує незалежний погляд на історію українського війська від найдавніших часів до сьогодні.

Книга демонструє сучасний погляд на історію українського війська. У ній представлені історії звичайних українських вояків, які завжди слугували щитом для своєї Батьківщини, обороняючи рідну землю від загарбників.

Видання присвячено світлій пам’яті героїв, які загинули за волю України, а також першій "Історії українського війська" під редакцією Івана Крип'якевича.

 

Проект реалізовано спільними зусиллями істориків, археологів, дослідників та реконструкторів під керівництвом Кирила Галушка, координатора проекту "LIKБЕЗ. Історичний фронт".

Науковий керівник видання – Василь Павлов, співробітник науково-дослідної частини історичного факультету Київського Національного університету ім. Т. Шевченка. Благодійна організація "Стратком УА" надає інформаційну підтримку проекту.

Книгу було видано у вересні у видавництві "Клуб сімейного дозвілля" тиражем у 5 тис. примірників.

Учасники презентації:

Віталій Гайдукевич, координатор волонтерської групи "НОВЕ ВІЙСЬКО"; 

Василь Павлов, науковий редактор видання, співробітник науково-дослідної частини історичного факультету Київського Національного університету ім. Т. Шевченка; 

Олексій Сокирко, співавтор видання, кандидат історичних наук, доцент історичного факультету Київського Національного університету ім. Т. Шевченка; 

Андрій Руккас, співавтор видання, кандидат історичних наук, доцент історичного факультету Київського Національного університету ім. Т. Шевченка; 

Олександр Ком’яхов, художник-ілюстратор книги; 

Кирило Галушко, координатор проекту "LIKБЕЗ. Історичний фронт"; 

Оксана Горбач, керівник Production Hub БО "Стратком УА".

Пряму трансляцію з презентації можна буде переглядати онлайн за лінком на каналі YouTube:

22 вересня, четвер, 11.00 

Місце: інформаційна агенція "Укрінформ", Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16 (ст. м. "Театральна"), зала 1.

Організатори: Благодійна організація "Стратком УА" та Громадський просвітницький проект "LIKБЕЗ. Історичний фронт".  

Контактні телефони: (044)  279-20-60, 279-00-05

Вхід за службовими посвідченнями та картками НСЖУ.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.