АНОНС: Уперше в центрі Києва реконструктори Армії УНР штурмуватимуть "Арсенал"

У центрі Києва відбудеться реконструкція штурму частинами Армії Української Народної Республіки заводу "Арсенал" в січні 1918 року.

Про це "Історичній правді" повідомили організатори дійства – клуб військово-історичної реконструкції "Повстанець".  

Це буде перша воєнно-історична реконструкція в центрі Києва й перша, присвячена боям Армії УНР.  

 

Реконструкція, відбудеться на історичному місці – площі перед заводом, де безпосередньо мали місце бої в січні 1918-го. Усього буде 30 учасників реконструкції – по 15 з боку республіканців і червоної гвардії.

Сторону УНР представлятимуть умовні 1-ша сотня куреня Січових стрільців під командуванням Романа Сушка і Гайдамацький кіш Слобідської України Симона Петлюри.

Українські військовики зразка січня 1918 року. Військово-історичний клуб "Повстанець" під час зйомок фільму "Поводир"

Повсталий "Арсенал" оборонятимуть збільшовичені частини царської армії та червона гвардія. Імітуватимуть історичну подію максимально наближено до реальності. Організатори анонсують застосування тридюймової гармати та кулеметів тої доби.

Фото барикад навколо заводу "Арсенал", лютий 1918 року

Захід приурочено до 100-річчя початку Української національно-демократичної революції 1917–1921 років, що відзначається цього року.

ДОВІДКА:  

Повстання на заводі "Арсенал" – збройний заколот, організований Київським комітетом більшовицької партії проти Центральної Ради 16–22 січня (29 січня–4 лютого) 1918 року. Повстання охопило крім Печерська також Деміївку, Шулявку та Поділ.

Силами куреня Січових стрільців, Гайдамацького коша Слобідської України та 1-го кінно-гайдамацького полку ім. Костя Гордієнка повстання було придушене. Однак заколот відтягнув на себе чимало українських сил, що прискорило падіння Києва перед наступом військ радянської Росії.  

29 січня, неділя, 17:00  

Місце: Київ, Арсенальна площа.

Дивіться також:

Січневе повстання в Києві. Герої чи зрадники?

Гайдамаки з Донбасу. Як "донецькі" придушували повстання на "Арсеналі"

Січові стрільці під час Січневого повстання в Києві

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.