У Криму окупанти вилучають із бібліотек книги про Голодомор і кримських татар

У тимчасово окупованому Криму розіслано вказівки вилучити з бібліотек книжки про Голодомор, УПА та кримських татар, а також усі книги, на яких зображений тризуб.

Про це повідомляє Центр національного спротиву.

У тимчасово окупованому Криму розпочато нові зачистки в бібліотеках. Розіслано вказівки вилучити книжки про Голодомор, УПА та кримських татар, а також усі книги, на яких зображений тризуб.

"Провідна методистка" Кримської республіканської універсальної наукової бібліотеки ім. І. Я. Франка Софія Рибак також наводить "перелік нацистських організацій та символів", серед яких Українська повстанська армія та Організація українських націоналістів. "Нацистськими" визнано вітання "Слава Україні" і відповідь "Героям слава", а також тризуб. "Усі книги, на яких зображений тризуб, необхідно вилучити з фондів", – наказує методист.

Росіяни аргументують такі "нововведення" боротьбою із нібито "нацистською літературою". Однак до переліку вилучених книг загалом потрапляють всі українські книги. За невиконання наказу окупаційна влада погрожує покаранням.

Це регулярна практика росіян — воювати із українською літературою. Окупанти продовжують знищувати все українське на тимчасово захоплених землях, натомість нав'язуючи своє. Так, на окупованій Донеччині вивезли з бібліотек 9,5 тис. книг українською мовою.

Лише за березень 2024 року до Луганщини завезли 80 тис. книг російською мовою. Тактика боротьби з українською ідентичністю не змінюється з часів Валуєвського циркуляру.

 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.