Зі французького музею поцупили коштовності на мільйон євро

З Музею образотворчих мистецтв Фурв'єр, що у французькому м. Ліоні, викрали експонати на суму понад €1 млн.

Про це повідомляє "Новое время" з посиланням на французькі ЗМІ.

За їх інформацією, музей було пограбовано в ніч на 13 травня. 

Серед викрадених цінностей -  тіара Діви Марії, інкрустована майже 1,8 тис. дорогоцінних каменів. Вона зберігалася в музеї з 1899 року і була найкоштовнішим екпонатом. Крім того, зникли дуже рідкісні перстень і чаша.

Тіара Діви Марії. Фото: Le Parisien

За словами співробітників правоохоронних органів, за попередніми даними, пограбування зробила група "добре організованих злочинців", які подолали "складну охоронну систему".

Зараз Музей Фурв'єр тимчасово закритий для відвідувачів. Розслідуванням події зайнялася місцева поліція.

Нагадаємо, 9 травня у м. Карлсруе в Німеччині з музейного залу викрали діадему, інкрустовану 367 діамантами, вартістю 1,2 мільйона євро. Ювелірна прикраса належала останній великій герцогині Бадена Хільде Шарлотті Люксембурзькій (1864-1952).

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.