Археологи знайшли невідому порожнину всередині піраміди Хеопса. ФОТО

Археологи відкрили містичну порожнину, заховану глибоко всередині піраміди Хеопса – найстарішого зі семи чудес стародавнього світу.

Науковці підозрювали про існування порожнини ще 2016 року, однак точко підтвердити це вдалося лише тепер завдяки мюонному скануванню (технологія працює за принципом рентгенівського сканування, тільки замість рентгенівських променів – мюонні космічні промені).

Масивна порожнина всередині піраміди має як мінімум 30 метрів завдовжки, пише "Українська правда. Життя" з посиланням на Naked Science.

Фото: Naked Science

Порожнина розташована над великою галереєю – коридором, який з'єднує покої правителя і правительки у самому центрі історичного пам'ятника.

Заміри показують, що порожнина має подібні до великої галереї розміри. Це перша велика структура, знайдена всередині піраміди з ХІХ століття.

 

Наразі незрозуміло, чим була ця порожнеча: коридором, покоями, чи відігравала вона якусь важливу роль у будівництві самої піраміди.

Імовірно, загадкову кімнату не використовували в поховальних ритуалах, а вона була структурним елементом піраміди, який допомагав розподілити вагу каменю.

Зараз учені працюють над створенням крихітного дрона, який зможе обстежити піраміду ізсередини, якщо вдасться отримати від влади Єгипту дозвіл та таке дослідження.

Піраміда Хеопса – це гробниця єгипетського фараона IV династії Хуфу. Її створили більш ніж 2,5 тисячі років до нашої ери.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.

Антон Дробович: "Пам'ятання — це спротив забуттю"

Інтерв’ю з науковцем, громадським діячем Антоном Дробовичем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.