У Києві відкрилася виставка "Велика війна поляків 1914—1918"

10 листопада, напередодні Дня незалежності Польщі, в Києві відкрилася виставка "Велика війна поляків 1914—1918".

Експозиція, приготована Музеєм історії Польщі, розповідає про долі поляків під час Першої світової війни, повідомляє сайт dzieje.pl

"Ми готуємоя до сотої річниці відновлення незалежності. Виставка, яку ми зараз відкриваємо в Києві, є, власне, урочистим початком", — розповіла Катажина Вензовська, в. о. директора Польського інституту в Києві, який привіз виставку.

Заступник посла Республіки Польща Яцек Жур зазначив, що завдяки виставці українці можуть краще пізнати історію Польщі. "Дуже важливо, щоб така виставка з’явилася в Києві, тому що треба показувати істотний фрагмент історі, бо це служить ліпшому пізнаванню поляків й українців", — зазначив він.

 

"Велику війну поляків" показують в музейній частині Софійського собору. Експозицію презентували заступник директора Музею історії Польщі Анна Пекарська і один з авторів її концепції Міхал Шукала.

"Виставка оповідає про участь поляків у Першій світовій війні і боротьбі поляків за нехалежність в арміях трьох загарбницьких держав", — розказала Пекарська.

На виставці представили також поштівки, графіки та пропагандистські плакати зі збірки Музею історії Польщі, які присвячені долі польського населення і відновленню незалежності.

Виставка діятиме до 3 грудня за адресою: Київ, національний заповідник "Софія Київська" (вул. Володимрська, 24).

Мої парламентські вибори: 1990 рік

«…Отрицательное воздействие на обстановку в городе Житомире имели выступления участников республиканского фестиваля «Червона рута», концерты которого проходили 10-11 февраля в Облмуздрамтеатре. В программе, выступлениях пропогандировалась идея «самостоятельной Украины»… - КГБ сигналізувало «нагору» про ситуацію в Житомирі.

Влад Троїцький: «В Україні починає формуватися традиція усвідомлення генезису»

Інтерв’ю з театральним режисером Владом Троїцьким для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Восьме травня. Чому полеглих згадують у тиші

8 травня 1919 року лондонський часопис Evening News надрукував лист одного з своїх дописувачів із міркуваннями про те, як краще відзначити «День миру» - тобто першу річницю завершення світової війни. Його автор закликав започаткувати нову загальнонаціональну традицію - згадувати загиблих у війні хвилинами мовчання.

Вінстон Черчилль: "Совєтська загроза вже замінила собою нацистського ворога…"

На тлі 80-ї річниці завершення Другої світової війни варто згадати про одну з ключових постатей тих подій – прем'єр-міністра Великої Британії Вінстона Спенсера Черчилля – харизматичного політика, який понад усе в своєму житті нероздільно й повсякчас дбав про свій власний престиж та престиж Великої Британії, а перемогу над її ворогами вважав своєю власною справою, зумівши реалізувати з блискавичною енергійністю свою дитячу мрію – за умови можливості мати два життя – одне прожити як політик, друге – як воєначальник.