На території Іраку археологи знайшли багате давнє місто

В іракському Курдистані археологи знайшли невідоме досі стародавнє місто. Кам’яні фундаменти, таблички й інші історичні артефакти вказують на те, що місто процвітало біля підніжжя гір Загрос близько чотирьох тисяч років тому.

Як пише УНІАН із посиланням на Newsweek, дослідники настільки здивувалися відкриттю в місцевості Кунара, що назвали це "маленькою революцією". Про це йдеться в опублікованому звіті Національного центру наукових досліджень Франції.

Група французьких вчених працювала тут упродовж 2012–2018 років, отримавши таку можливість після падіння режиму Саддама Хусейна в Іраку.

 Одна з табличок, знайдених французькими археологами. Фото: Flickr/ALFGRN

Розкопки в Кунарі свідчать про те, що тут колись розташовувалося заможне місто гірського народу, який жив біля західного кордону Месопотамії.  Знайдені артефакти вказують на те, що містяни займалися розведенням худоби, будували системи зрошення для аграрних потреб, а також вели записи про торгівлю різними товарами, наприклад, борошном.

Археологи знайшли кам’яні таблички, в яких символами описується стародавній регіон, який простягається від південних меж сучасної Туреччини до Перської затоки. На думку науковців, знайдене місто існувало в часи Аккадської імперії – першої імперії на території Межиріччя.

На високий достаток мешканців міста вказують знайдені археологами наконечники для стріл, зроблені з рідкісного матеріалу обсидіану, який у ті часи доставляли за сотні кілометрів з Анатолії. Крім того, вчені знайшли оздоблені фрагменти кераміки із зображеннями заможного життя.

Нагадаємо, неподалік від гирла Нілу вчені виявили торговий корабель древніх єгиптян віком у дві з половиною тисячі років.

Переможний бій Чорних Запорожців під командою латвійця Карліса Броже

"Гаряче було москалям не так від травневого сонця, як від вогню Чорних пластунів та від влучної стрілянини гарматчиків". 30 травня 1920 року відбувся переможний бій "Чорних запорожців" над більшовиками біля села Вербка поблизу Вінниці

Година папуги. Ґудзики з Харкова

Станіслав Мікке вчепився у київського прокурора Андрія Амонса: "Хто це зробив?!" Більшість могил мала дивну рису — сліди від величезних бурів: земля була перемішана із перемеленими людськими кістками, зітлілим одягом та металевими ґудзиками. Подекуди траплялися великі грудки якогось білого хімікату.

Танковий етюд в рожевих тонах

Події останніх місяців призвели до того, що поєднання слів "Прага" та "пам'ятник" у новинній стрічці наразі більше апелює не стільки до споруд часів Карла IV чи величних барокових пам'яток, скільки до монументів, присвячених подіям останньої світової війни

Операція Anthropoid

На світанку 18 червня 1942 року в центрі Праги почався незвичний рух. Неподалік Карлової площі, навколо церкви святого Карла Боромейського по вулиці Рессловій збиралися загони CC та гестапо. Понад сім сотень німців під командуванням 17 офіцерів взяли церкву в подвійне кільце. Під першими сонячними променями о пів на п’яту ранку мав розпочатися бій з наперед відомим переможцем