На Волині випадково знайшли підземелля XVIII сторіччя

У Володимирі-Волинському в суботу, 20 лютого, поблизу будівлі міської ради утворилося провалля. Після обстеження з'ясувалося, що воно веде до підземелля, орієнтовно XVIII сторіччя

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на пресслужбу міськради Володимира-Волинського.

"Оскільки там (у проваллі. - ред.) помітили цегляну кладку, було вирішено звернутись за консультацією до спеціалістів. 23 лютого на запрошення працівників історико-культурного заповідника "Стародавній Володимир" до Володимира-Волинського прибув науковий співробітник Охоронної археологічної служби України Віктор Баюк", - зазначили в міськраді.

Під час обстеження фахівці зафіксували наявність підземного архітектурного-археологічного об'єкта розмірами 6,3х4,2 м та висотою до 2,5 м.

Приміщення обмуроване випаленою цеглою розмірами 29х15,5х6,5 см, склепіння циліндричне та хрещате.

Також виявлено господарські ніші, повітряні продухи та прохід, що, ймовірно, з'єднує об'єкт з іншими підземеллями.

Наразі складено акт обстеження і надані рекомендації щодо подальших робіт, але зрозуміло, що об'єкт потребує ґрунтовнішого дослідження, зауважили в мерії.

 

Мої парламентські вибори: 1990 рік

«…Отрицательное воздействие на обстановку в городе Житомире имели выступления участников республиканского фестиваля «Червона рута», концерты которого проходили 10-11 февраля в Облмуздрамтеатре. В программе, выступлениях пропогандировалась идея «самостоятельной Украины»… - КГБ сигналізувало «нагору» про ситуацію в Житомирі.

Влад Троїцький: «В Україні починає формуватися традиція усвідомлення генезису»

Інтерв’ю з театральним режисером Владом Троїцьким для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Восьме травня. Чому полеглих згадують у тиші

8 травня 1919 року лондонський часопис Evening News надрукував лист одного з своїх дописувачів із міркуваннями про те, як краще відзначити «День миру» - тобто першу річницю завершення світової війни. Його автор закликав започаткувати нову загальнонаціональну традицію - згадувати загиблих у війні хвилинами мовчання.

Вінстон Черчилль: "Совєтська загроза вже замінила собою нацистського ворога…"

На тлі 80-ї річниці завершення Другої світової війни варто згадати про одну з ключових постатей тих подій – прем'єр-міністра Великої Британії Вінстона Спенсера Черчилля – харизматичного політика, який понад усе в своєму житті нероздільно й повсякчас дбав про свій власний престиж та престиж Великої Британії, а перемогу над її ворогами вважав своєю власною справою, зумівши реалізувати з блискавичною енергійністю свою дитячу мрію – за умови можливості мати два життя – одне прожити як політик, друге – як воєначальник.