У комітеті ВРУ підтримали перейменування Володимира-Волинського

Рішення про перейменування Володимира потрапить на розгляд Верховної Ради: в комітеті підтримали одноголосно

1 грудня питання повернення історичної справедливості – перейменування міста Володимира-Волинського на Володимир розглянули на засіданні комітету з питань організації державної влади. Всі присутні депутати одноголосно прийняли рішення підтримати проєкт рішення та рекомендували Верховній Раді прийняти проєкт постанови про перейменування міста в цілому.
23 з присутніх народних депутатів проголосували за прийняття рішення про повернення Володимиру-Волинському історичної назви. Відтак проєкт рішення про перейменування потрапить до Верховної Ради.
 
Заступник голови комітету, нардеп Ігор Гузь відзначив, що прийняття рішення – є поверненням історичної справедливості. Крім того, цю ініціативу підтримує місцеве самоврядування.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.

Світоглядні орієнтири ОУН: приклад Ярослава Стецька

Історик Микола Гаєвой загинув на війні 27 серпня 2024 року. Він навчався в аспірантурі УКУ з історії. Для своєї дисертації обрав політичну біографію Ярослава Стецька. Фрагмент наукової роботи Микола надсилав редакції "Історичної правди". Публікуємо текст Миколи Гаєвого у пам'ять про полеглого Героя.