У Суботові буревій пошкодив місцеву пам'ятку Три криниці

У Суботові на Черкащині, на батьківщині Богдана Хмельницького, буря пошкодила місцеву пам’ятку Три криниці, що входить до складу Національного історико-культурного заповідника «Чигирин».

Як повідомляє Укрінформ, міська рада намагається відновити пошкоджене.

 

"2 серпня в Чигирині й навколишніх селах пронісся буревій. Найбільше лютувала негода в Суботові на вулиці, яка веде до Трьох криниць. Вода повністю змила мощену кам'яну доріжку. Дерева, що ураган вивернув із корінням, падали просто на дорогу й на дерев'яне імітоване оздоблення криниць. Замулився дерев'яний місток. Заповідник "Чигирин" призупинив екскурсії по цьому маршруту до 9 серпня", - розповіла головний спеціаліст відділу організаційної роботи Чигиринської міської ради Ірина Поліщук.

Три криниці – історична пам'ятка в селі Суботові – резиденції гетьмана Богдана Хмельницького. За повір'ями, криниці були викопані козаками, яких вилікував місцевий знахар. 

Мої парламентські вибори: 1990 рік

«…Отрицательное воздействие на обстановку в городе Житомире имели выступления участников республиканского фестиваля «Червона рута», концерты которого проходили 10-11 февраля в Облмуздрамтеатре. В программе, выступлениях пропогандировалась идея «самостоятельной Украины»… - КГБ сигналізувало «нагору» про ситуацію в Житомирі.

Влад Троїцький: «В Україні починає формуватися традиція усвідомлення генезису»

Інтерв’ю з театральним режисером Владом Троїцьким для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Восьме травня. Чому полеглих згадують у тиші

8 травня 1919 року лондонський часопис Evening News надрукував лист одного з своїх дописувачів із міркуваннями про те, як краще відзначити «День миру» - тобто першу річницю завершення світової війни. Його автор закликав започаткувати нову загальнонаціональну традицію - згадувати загиблих у війні хвилинами мовчання.

Вінстон Черчилль: "Совєтська загроза вже замінила собою нацистського ворога…"

На тлі 80-ї річниці завершення Другої світової війни варто згадати про одну з ключових постатей тих подій – прем'єр-міністра Великої Британії Вінстона Спенсера Черчилля – харизматичного політика, який понад усе в своєму житті нероздільно й повсякчас дбав про свій власний престиж та престиж Великої Британії, а перемогу над її ворогами вважав своєю власною справою, зумівши реалізувати з блискавичною енергійністю свою дитячу мрію – за умови можливості мати два життя – одне прожити як політик, друге – як воєначальник.