Ассоціація Українців у Данії шукає англомовних істориків-україністів

Ініціативна група Ассоціації Українців у Данії шукає англомовних чи данськомовних лекторів, на волонтерських засадах, для проведення онлайн (чи, за можливості оффлайн) виступів перед данською аудиторією про історію України

Українська громада в Данії проводить просвітницьку роботу серед данців щодо історичних та етнічних аспектів формування українського сучасного суспільста, настроїв та векторів розвитку.

Важливими є такі напрямки:

- українські та східно-європейські студії: суспільство, політика, історія
- славістика, україністика: суспільство, культура, релігія, література
- українська мова: історія та походження, сучасний стан розвитку, діалекти, компаративістика (з іншими східно-європейськими мовами)
- етнографія: етнічні групи українців та інші народи, які живуть Україні, їхнє місце в сучасному українському суспільстві
- боротьба з пропагандою та політтехнології в умовах війни.
Для цього Асоціація українців у Данії шукає істориків-україністів, які можуть публічно виступати англійською або данською мовами.
 
 

Восьме травня. Чому полеглих згадують у тиші

8 травня 1919 року лондонський часопис Evening News надрукував лист одного з своїх дописувачів із міркуваннями про те, як краще відзначити «День миру» - тобто першу річницю завершення світової війни. Його автор закликав започаткувати нову загальнонаціональну традицію - згадувати загиблих у війні хвилинами мовчання.

Вінстон Черчилль: "Совєтська загроза вже замінила собою нацистського ворога…"

На тлі 80-ї річниці завершення Другої світової війни варто згадати про одну з ключових постатей тих подій – прем'єр-міністра Великої Британії Вінстона Спенсера Черчилля – харизматичного політика, який понад усе в своєму житті нероздільно й повсякчас дбав про свій власний престиж та престиж Великої Британії, а перемогу над її ворогами вважав своєю власною справою, зумівши реалізувати з блискавичною енергійністю свою дитячу мрію – за умови можливості мати два життя – одне прожити як політик, друге – як воєначальник.

Літерна справа нкдб "Казачі полки"

Про російські казачі частини, що воювали на боці нацистської Німеччини, москва намагається не згадувати взагалі, особливо напередодні відзначення 80-ї річниці від дня перемоги у війні. Серед документів, датованих 1944–1945 роками, в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігається літерна справа під назвою "Казачі полки".

Сходіть на кладовище. Уривок з книжки "А тепер і спитати немає в кого... Як дослідити історію свого роду?"

Книжка «А тепер і спитати немає в кого», що незабаром вийде у видавництві Лабораторія, — це практичний путівник у світ генеалогії, що допоможе крок за кроком зібрати і зберегти навіть найменші уламки родинної пам’яті. З чого розпочати дослідження свого роду, як шукати інформацію, аналізувати документи, працювати з архівами, фотографіями і ДНК-дослідженнями — українська етнологиня Анна Ніколаєва детально і водночас доступно пояснює, як дізнатись більше про власну родину і зрозуміти себе.