Створено англомовний ютуб-канал про історію України

Історик та журналіст Едуард Андрющенко створив ютуб-канал KGB files для англомовної аудиторії

На ютубі появився канал англійською мовою про історію України радянської доби.

Едуард Андрющенко – дослідник архівів радянських спецслужб розповідає:

"Вже майже 2 роки я регулярно буваю в архіві СБУ, знаходжу там різні історії та пишу про них статті. За цей час накопичилася чимала кількість сканів та фото документів, десятки тисяч файлів.

Там є безліч історій, які не тягнуть на окрему статтю, але якими все одно кортить поділитися з людьми.

Спочатку я викладав документи у фб, потім торік завів телеграм, який несподівано для мене непогано розкрутився".

Телеграмканал KGB files має версії українською та російською мовами. Його сукупно читають понад 11 тисячі підписників.

"Потім помітив, що інтерес до радянських спецслужб та їхніх архівів є і в західної аудиторії. А от тематичного продукту англійською мовою, зокрема на тому ж ютубі, мало.

І подумав - чому б не спробувати розповідати ці історії у форматі відеоблогу англійською?" - говорить автор ютуб-каналу.

Перше відео на каналі уже готове. Тривають зйомки другого відео – про Чорнобиль.

 

«Диво на Віслі»: український вимір

Події серпня – вересня 1920 р. мали вирішальне значення в польсько-радянській війні. Перемога у Варшавській битві засвідчила здатність поляків відстояти своє право на незалежність. Втім без допомоги українських військ подолати Червону армію було би важче.

Чи там шукають витоки терору?

Останнім часом в нашому суспільстві йде обговорення витоків звірячої поведінки російських окупаційних військ в Україні в триваючій російсько-українській війні. Дехто з істориків та публіцистів вбачає ці витоки в більшовицьких та ширше комуністичних традиціях. Дійсно злочинів та репресій часів більшовицької диктатури можна навести чимало. Але чи були противники більшовизму в цьому плані краще?

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.