АНОНС: презентація видання «Корпус графіті Софії Київської»

28 травня у Національному заповіднику «Софія Київська» відбудеться презентація багатотомного наукового видання д.і.н. Вячеслава Корнієнка «Корпус графіті Софії Київської», остання, десята, частина якого побачила світ 2020 року.

Під час презентації буде можливість не тільки погортати сторінки книг – результатів п'ятнадцятирічної праці дослідника, але й безпосередньо поспілкуватися з їх автором та з іншими учасниками проєкту, дізнатися те, чого не прочитаєте у цих книгах – як власне з'явилась ідея видання повного корпусу графіті Софії Київської, з якого саме напису розпочались масштабні дослідження епіграфічних пам'яток собору, як відбувався сам процес їх вивчення.

 

Також презентацією передбачена невелика екскурсія Вячеслава Корнієнка, на якій Ви на власні очі побачите деякі епіграфічні таємниці, так щиро залишені нашими пращурами по стінах тисячолітньої святині.

Відвідувачів чекають 28 травня 2021 року о 14-й годині у стінах Софійського собору Національного заповідника "Софія Київська".

У зв'язку з карантинними обмеженнями вхід за попередньою реєстрацією за тел. 0978596226

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.

Винуватці Абхазької війни

Ця війна забрала життя близько 4000 людей з абхазької сторони та близько 12-15 тисяч з грузинської. Понад 300 тисяч мешканців Абхазії, переважно грузини, стали біженцями. В їх будинках зараз живуть абхази. Вони продають ці будинки громадянам Росії як свою власність. І це, здебільшого, вина трьох людей

Помилка Михайла Терещенка

Тут би йому і зрозуміти все та направити сили, а головне всі гроші, саме в цей напрямок, повернутись в Київ, поставити чітку і виграшну ставку на Україну. Але ні... він ставить все на "зеро", бажаючи отримати абсолютно повний контроль, всю імперію, вибороти для себе мрію демократичної Росії, яка настільки ж примарна, як і його віра в те, що в казино приносять успіх ставки на дати народження матері і бабусі