2003: Кучма сварить Януковича. ВІДЕО

Прилюдно підвищувати голос на підлеглих - традиція українського чиновництва.

Учора Віктор Янукович під час робочої наради розпікав своїх міністрів у стилі директора школи, який виховує недбалого учня.

Скажімо, міністра охорони здоров'я Аніщенка він, підвищивши голос, погрожував "залишити після уроків": "Залишаєтесь до кінця тижня тут у регіоні, поки не будете знати всіх проблем, і що говорять прості люди по закріплених за вами напрямках".

1970: новорічне звернення Брєжнєва до радянського народу. ВІДЕО

"Історична Правда" знайшла відео, яке пояснює такий стиль державного управління. Це кінець 2003 або початок 2004 року, бо згадується про вибухи на армійських складах в Артемівську у жовтні 2003-го.

На урядовому засіданні прем'єр-міністр Янукович читає якусь нудну паркетну звітність, коли президент Кучма його перебиває: "Ми ж це слухали вже. Це ж було вже! Чого ви готували те, що було?!"

Як бачимо, Леонід Данилович не "тикав" міністру, як це робить нинішній президент.

В коментарях до відео жартують: "Шкода, що не можна побачити вираз обличчя Януковича в цей момент".

2010: Янукович заплутався у слові "археологія". ВІДЕО

Колориту ситуації додають різнокольорові олівці на столі перед Кучмою.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.