8 травня 2015: Перше відзначення Дня пам'яті та примирення. ВІДЕО

8 травня 2015 р. Україна вперше на державному рівні відзначила День пам'яті та примирення в день, коли нацистська Німеччина капітулювала. Тим самим відзначаючи завершення Другої світової війни відповідно до європейської традиції.

За участі Президента України Петра Порошенка і Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка біля Музею історії Великої Вітчизняної війни відбулася меморіально-мистецька акція "Голоси героїв".

Поруч з очільниками держави у ложі сиділи ветерани АТО і ветерани Червоної армії та УПА, які оголосили про своє примирення в ім'я єдності та перемоги України.

Акцію транслювали в прямому ефірі українські телеканали. До вашої уваги повна версія запису урочистостей.

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.