Пам'яті Майора Віктора Терещука

Віктор Терещук, який виконував бойові завдання на посаді командира взводу у складі 60 окремої механізованої Інгулецької бригади, загинув 10 жовтня 2024 року.

 
Віктор Терещук 

Це Майор. Майор поліції, який звільнився звідти з десяток років тому і поїхав на заробітки в Італію.

Влітку Майор "псіханув", все кинув і вернувся до України. На другий день після приїзду він вирішив іти в рекрутинговий центр. Щоб обрати собі посаду й служити в армії.

Але Майор все наплутав і прийшов у військомат. Там пропозицій було дві: їдемо сьогодні, чи завтра. Майор пішов додому, зібрав речі і зранку був на місці. І став солдатом.

В навчцентрі його називали тільки Майор. І дивувалися тим, шо він міг служити, а тепер буде воювати. Після навчцентру всіх з вищою освітою відправили на офіцерські курси. Майор сміявся: "Без звання я надовго не лишився".

І готувався очолити механізований взвод. Без вилянь. Хоча можливості і зв'язки у нього були.

Майор любив спорт. Він - той чувак, з яким я дивився Олімпіаду. Він розбирався у волейболі, фехтуванні та інших непопулярних видах спорту.

Ми сміялися, що Майор знає все. А він так швидко-швидко говорив, ледь відкриваючи рота.

Одного разу нас разом відправили в наряд, але його відмінили в останній момент. На заняття ми вирішили не йти, і щоб "не палитись", лягли горілиць в полі. Дивились в небо, хом'ячили печиво з маком, а Майор згадував Італію.

Казав, що там всім байдуже на нашу війну. А йому не було байдуже. Я не знаю чому. Але чогось не було. Може, тому, що він мав чотирьох синів.

На тиждень до Майора приїхала дружина, і він одразу після занять бігав до неї. А йти було куди. Але що Майору - статний, підтягнутий, швидкий. 44 роки не давалися чути.

Після закінчення курсів Майор очолив взвод на Лиманському напрямку.

"Луплять постійно. Після обіду настає пауза, а потім починається. Дрони, скиди весь час", - писав він.

10 жовтня Майора вбила русня. Його поховали на Личаківському кладовищі.

Віктор Терещук, Майор. Честь!

Микола Тимошик: 100 літ колишній каторжанці ГУЛАГу лондонці Іванці Мащак

Сто літ тому 11 липня 1925 року в родині греко-католицького священника на Сокальщині народилася Іванка Мащак (Пшепюрська). Колишня зв'язкова ОУН-УПА, багатолітня каторжанка сталінських таборів ГУЛАУ на Колимі.

Соломія Бобровська : Історію не можна переписати, її необхідно чесно осмислювати

Сьогодні поляки на національному рівні вшановують жертв Волинської трагедії - складної сторінки нашої спільної історії, яка продовжує розділяти Київ та Варшаву.

: Заява МЗС України щодо трагічних сторінок в історії українсько-польських відносин

Напередодні дня, коли Республіка Польща вшановує пам'ять жертв Волинської трагедії, Україна розділяє біль і скорботу польського народу. Водночас ми не забуваємо про численних українців, які стали невинними жертвами міжетнічного насильства, політичних репресій та депортацій на території Польщі. Україна вшановує пам'ять усіх загиблих незалежно від їхньої національності, релігії чи місця поховання.

Юрій Юзич: Пластун Ярко Сось - один із найуспішніших військових пілотів США

Всі бачили "Top Gun" з Томом Крузом? А тепер знайомтесь з одним із прототипів головного героя. Член Пласту підполковник Ярко Сось - "Джей Джей" (J.J.). Один із найуспішніших військових пілотів США. 4000 годин в небі на F-14, F/A-18 та F-16. Успішно виконав 746 посадок на авіаносець, з яких 250 – вночі. Серед іншого був і командиром школи винищувачів "Top Gun", показаної у фільмі. А у відставці став успішним спізасновником великої ветеранської бізнес-компанії в сфері комерційної авіації.