Не так вони, бачте, гинули як слід було вмирати! Розумніше було б узагалі колаборувати з усіма окупантами, що вдиралися в Україну, заявляють зі своїх теплих та безпечних квартир надто вимогливі до своїх героїчних предків прагматичні нащадки.
30 грудня 2011
З власного досвіду знаємо, що персонаж на ім’я "Жид" у вертепі аж ніяк не викликає ксенофобських почувань в українців. Це комічна роль, яка покликана розважати присутніх дотепами та збирати "пампухи". Де тут ненависть?
29 грудня 2011
Стереотипи щодо міжнаціональних відносин: це прояв пост-пам’яті чи наслідок набутих історичних знань? Ніцше запитував себе: "Хто говорить у мені, коли я говорю?". Хто говорить в українцях, коли вони говорять про "москалів", "жидів", "ляхів", "турків", "німців"…?
28 грудня 2011
…Якби в її історії не було Жовтневої революції та СРСР, Росія була би процвітаючою демократичною країною, з високою духовністю, розвиненою економікою, культурою та наукою. Це була би наддержава. Ще на початку XX сторіччя їй пророчили велике майбутнє. Якби не СРСР... (рос.)
17 грудня 2011
30 років тому по всій Польщі було введено військовий стан. Це стало поворотним моментом в історії як Польщі, так і "холодної війни". Рух "Солідарність" не зміг покінчити з комунізмом самотужки, якби не допомога... Михайла Горбачова.
15 грудня 2011
Покаяння за гріхи земляків перед сусідами продуктивне, лише коли воно щире і взаємне. Перед ким ми ще завинили за те, що живемо на білому світі? Перед Батиєм, половцями, печенігами? Хай нам "культові" історики підкажуть – вибачимося!
9 грудня 2011
"Поминая, вспоминая, перечитывая Марченко, мы будем верны его памяти...". Ця стаття була написана 25 років тому - 19 грудня 1986 року і вийшла у паризькій газеті "Русская мысль". Прошу вважати її заочним виступом на вечорі пам'яті Анатолія Марченка в московському "Мемориалі".
8 грудня 2011
Не стало російського письменника і політв'язня брежневських та горбачовських таборів. Він сидів за створення підпільної антикомуністичної організації та свої книги. Він був останнім, хто бачив живим Василя Стуса. Похований у селі в Підмосков'ї, як заповідав
4 грудня 2011
Триває судовий процес "львівський історик проти двох письменників, лауреатів Шевченківської премії". На захист останніх виступили відомі майстри пера, зокрема автор "Чорного ворона" Василь Шкляр. Стилістика епістол вражає...
4 грудня 2011
Свято Незалежності справедливіше відзначати цього дня, а не 24 серпня. Адже 24 серпня відбулося голосування депутатів Верховної Ради, а от 1 грудня 1991 року за самостійність своєї країни проголосував 28.804.071 українець.
1 грудня 2011
Сумна іронія полягає в тому, що сьогодні в Україні та за кордоном існують чотири організації, які називають себе послідовницями Степана Бандери – "Свобода", КУН, ОУН(б) і "Тризуб" – однак вони не співпрацюють одна з одною.
28 листопада 2011
Засудження комуністичної системи нам потрібне не для того, щоб виправити минуле, – втраченого вже не повернеш. Воно потрібне нам для оберігання нашого майбутнього, щоб сатанинське минуле не проросло в ньому знову.
26 листопада 2011