Скільки часу займали подорожі світом 100 років тому. КАРТА

За 5 днів із Лондона можна було дістатись як до Азорських островів в Атлантиці, так і в російську глухомань – аж у Перм. 5-10 днів було достатньо на дорогу в Єгипет, в канадський Вінніпег або вглиб Сибіру аж до озера Байкал.

Виставка великодержавної брехні. Про місце Криму в історії Росії

...Коли у XII сторіччі київський чернець Кукша Печерський прийшов на землі нинішньої Москви, там усе ще жили язичники, які по-звірячому вбили його за проповідь віри Христової. (рос.)

Передісторія Сирії. Від прозахідного заколоту до Асадів і Хусейна

...Він вірив, що Америці слід запровадити короткий період диктатури, який захистить сирійський народ, і тим самим дати йому змогу виробити впевненість у собі - і за кілька років постане справжня незалежна демократія.

Економічна блокада Криму в 1918 році. Як це робили в Гетьманаті

Економічна ізоляція призвела до суттєвого погіршення продовольчого становища. У Сімферополі й Севастополі запровадили карткову систему. Кримчани почали тиснути на уряд, вимагаючи об'єднання з Україною.

"Судьба моя оказалась крупнее, чем моя личность"

Академік Андрій Сахаров і поет Василь Стус ніколи не бачились. Їхнє знайомство було лише заочним, а спілкування було можливим через кілька листів, сповнених гіркої правди і надії. Вони були дуже різними людьми, однак, їхні погляди, цінності та долі поєднуються.

Кримські татари - ціна війни, ціна миру

Не лише кримські татари є жертвою теперішніх історичних фальсифікацій, але з огляду на поточну політичну ситуацію, саме кримцям сьогодні доводиться найтяжче.

"Визволення" чи "вигнання", або маніпуляції історичною свідомістю

Термін "визволення" передбачає позбавлення кого-небудь неволі, рабства. А у 1944 році Україна не стала вільною. На зміну утікаючому окупанту повернувся попередній – радянський тоталітаризм, який уже показав себе голодоморами, репресіями та використанням поневолених націй у якості гарматного м'яса у пеклі війни, одним з ініціаторів якої і був сам комуністичний режим.

Політика історичної "амнезії": недозволена розкіш

Незалежна держава повинна відмовитися від вироблення традиції вшанування борців за цю незалежність, щоб не спровокувати протистояння з тими, хто досі підтримує погляд окупантів та виступає проти незалежності?! І не те що окупантів – окупантів, які співпрацювали з нацизмом на державному рівні!

Люди 1993-го. Як Кремль розстріляв ілюзії людей про країну-ілюзію

Cтрелков і Путін уже зустрічалися. Кажен з них є функцією, і в цій якості вони стояли обличчм до обличчя на одній московській набережній. У жовтні 1993 року "Стрелков" був усередині Білого дому, "Путин" виводив на нього танки (рос.).

Історик Олександр Лисенко: Гітлер і Сталін страшенно поспішали

З професором, доктором історичних наук, керівником відділу Другої світової війни Олександром Лисенком ВВС Україна говорила про закулісну частину підготовки цього пакту, обставини його підписання та подальшу долю документа.

Журналістика Третього рейху

Про серпень 1991-го. Три москвича загинули недаремно

Можливо, мають рацію ті, хто стверджує, що зараз усе саме так тому, що за свободу ми тоді, в 1991-му, заплатили всього трьома життями. А якби до влади хоча б на кілька років прийшли путчисти - народ би отримав щеплення від авторитаризму.