Спецпроект

"Галічанська" влада ігнорує наказ Табачника

Ініціативу "регіонального" міністра освіти підлеглі "регіонала" Горбаля проігнорували. Діти будуть і далі грати в повстанців-бандерівців, а не в ігри радянських піонерів

«Охочі хай бавляться в «Зарніцу», а ми будемо далі тут проводити «Сурми звитяги» і Свято героїв», - заявив під час брифінгу за підсумками наради з питань розвитку освітньої галузі Львівської області перший заступник голови Львівської ОДА Мирон Янків.

Як повідомляє Захід.нет, чиновник повідомив - "Ми домовилися, що жодних змін в цьому бути не може. Охочі хай бавляться в "Зарніцу", а нас ніхто не заставляє цього робити. Ми про це поговорили, усі спокійні і ми далі працюємо у тому режимі, в якому працювали".

Раніше міністр освіти та науки Дмитро Табачник висловив намір замінити львівський фестиваль "Сурми звитяги", присвячений, зокрема, популяризації теми Української повстанської армії (УПА), радянською військово-патріотичною грою "Зарніца".

Як я став депутатом…

Потім, коли ми вже аналізували в Народній Раді результати виборів, з’ясувалося, що я був єдиним зі Сходу і Півдня України, хто виграв сільський округ. Усі інші демократи в цій частині країни перемагали в містах. Наприкінці осені 1989 року я навіть не думав балотуватися. А за три місяці — несподівано для суперників, друзів і самого себе — виграв вибори.

Шевченко у Вашингтоні. Боротьба за цінності

Процес встановлення пам'ятника Тарасові Шевченку у Вашингтоні в 1964 році з нагоди 150-річчя від дня його народження розтягнувся у часі на кілька років і набув неабиякого резонансу у закордонній пресі. Водночас досі так і не стали надбанням гласності заходи кдб срср навколо тієї події. Розсекречені документи з архіву Служби зовнішньої розвідки України дають змогу нині побачити, як діяли за тих обставин і яку позицію займали представники кремлівського керівництва, американських політичних кіл і української діаспори.

"Ми позбулися «пушкіних», «Московської» ковбаси і «Тульських» пряників", - Олег Пустовгар

Процеси очищення інформаційного та публічного простору від російської присутності прискорилися після повномасштабного вторгнення Росії. Утім, роботи ще багато. Що вдалося зробити в цьому напрямі за останні роки на Полтавщині, а які питання ще варто розв'язати, – розповів у інтерв'ю представник Українського інституту національної пам'яті в Полтавській області Олег Пустовгар.

"Ніколи не казав": "Вперед, хлопці!", завжди: "За мною!"". Пам'яті Сергія Короля

Крайній бій командир "Махно" провів 24 лютого 2023 року. Впродовж ночі ворог вів постійний артилерійський обстріл, а близько 7 години ранку розпочав піхотний штурм з трьох сторін. Командуючи підрозділом та беручи безпосередню участь у стрілецькому бою, Сергій Король не допустив захоплення позицій переважаючими силами противника. Під час бою, який тривав майже шість годин, командир "Махно" загинув.