Спецпроект

Підрив Сталіна організацією "Рух Першого Січня" кваліфіковано як теракт

"Це перша акція по знищенню ворогів української нації. Наступними цілями стануть антиукраїнські службовці, працівники СБУ, прокуратури, судді, які переслідують українських патріотів".

Прокуратура Запорізької області перекваліфікувала вибух бюста Йосипа Сталіна на теракт.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби відомства, інформує УП.

Як нагадали у прокуратурі, "31 грудня 2010 року близько 22 години 46 хвилин у Запоріжжі невстановленими особами вчинено вибух, внаслідок якого зруйновано архітектурну форму - бюст Сталіна, а також пошкоджено будівлю Запорізького обкому Компартії, чим заподіяно значну майнову шкоду".

За даним фактом було порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого частиною 2 статті 194 Кримінального кодексу (умисне знищення або пошкодження майна).

"У той же час у ЗМІ, на інтернет-форумах повідомлено, що відповідальність за вчинення вибуху взяла на себе організація "Рух Першого Січня", заявивши, що підрив вибухового пристрою здійснено в честь 102-ї річниці з дня народження Степана Бандери", - йдеться у повідомленні.

"Також від імені цієї організації поширено заклики, що це перша акція по знищенню ворогів української нації. Наступними цілями, нібито, стануть антиукраїнські службовці, працівники СБУ, прокуратури, судді, які переслідують українських патріотів", - зазначили у прокуратурі.

Прес-служба також заявила, що "висловлено погрози знищення всіх сіоністів та синагог".

"Аналіз матеріалів кримінальної справи засвідчив, що указаний вибух створював небезпеку для життя та здоров'я людини, заподіяв значну майнову шкоду, був вчинений з метою порушення громадської безпеки та залякування населення", - заявили у прокуратурі.

У зв'язку із цим прокуратурою Запорізької області дії невстановлених осіб перекваліфіковано на частину 2 статті 258 Кримінального кодексу - терористичний акт, вчинений за попередньою змовою групою осіб, яким заподіяно значну майнову шкоду.

"Проведення досудового слідства у вказаній кримінальній справі доручено слідчому відділу управління Служби безпеки України в області", - йдеться у повідомленні

"Також прокуратурою області створено міжвідомчу слідчо-оперативну групу, до складу якої увійшли співробітники СБУ та внутрішніх справ області, а також надано письмові вказівки, спрямовані на всебічне, повне та об'єктивне дослідження обставин справи", - зазначили у прес-службі.

Уривок із книжки "Таборові діти" Любов Загоровської

У книзі "Таборові діти" зібрано свідчення людей, які в дитячому віці зазнали репресій радянської каральної системи. Це розповіді тодішніх дітей про те, як їх під дулами автоматів забирали з дому, про досвід перебування в тюрмах, про важку дорогу на сибірські морози в товарних вагонах, про життя в бараках чи спецінтернатах, про виживання в нелюдських умовах заслання. Ці свідчення варто прочитати, щоб знати, як ставилася радянська влада до дітей, яких оголосила "ворогами народу".

Історик, сержант ЗСУ Володимир Бірчак "Клап": Усі мої предки були борцями визвольних змагань. Тепер вони стоять за спиною свого найменшого бійця

Володимир Бірчак – відомий історик, журналіст, сценарист, заступник редактора видання "Історична правда", керівник академічних програм Центру досліджень визвольного руху. Працював заступником директора Галузевого державного архіву СБУ, доклав чимало зусиль для декомунізації в Україні, особисто брав участь у розробці змін до законодавства, яке тепер гарантує доступ до архівів КДБ. А з перших днів повномасштабного вторгнення Росії у 2022-му мобілізувався до лав ЗСУ та став кулеметником на позивний "Клап".

Чернівці-1989. За лаштунками першої "Червоної Рути"

35 років тому у Чернівцях відбулася подія, що змінила культурний ландшафт нашої країни. Незалежність України почалася із співочої революції на стадіоні "Буковина" та виверження нової непідцензурної музики – музики протесту.

Омофор єднання. Чому порятунок Царгорода від русів став святом для киян і українців загалом

Як виникло церковне Свято Покрови й чому воно стало святом військових.