У США колекцію речей гангстера Аль Капоне продали на аукціоні за понад $3 мільйони

У штаті Каліфорнія, у місті Сакраменто на аукціоні продали 174 предмети, які належали американському гангстерові Аль Капоне, за понад $3 мільйони.

Про це повідомляє BBC.

 

Колекцію продали онуки гангстера. 77-річна Даян Капоне розповіла, що прийняла це рішення разом із трьома сестрами. Серед предметів — особисті фотографії, вогнепальна зброя, а також прикраси та меблі. Речі продавали на аукціоні під назвою "Вік популярності: маєток Аль Капоне". У торгах, які проводили у приватному клубі, взяла участь понад тисяча людей.

Найпопулярнішим товаром була улюблена рушниця Капоне, яка коштувала $860 тисяч. Видання Chicago Tribune уточнює, що це найбільша сума, яку віддали на аукціоні за вогнепальну зброю ХХ століття.


Аль Капоне був бандитом з Чикаго. Він "правив" як кримінальний авторитет в 1920-х роках в епоху сухого закону. Урешті-решт його увʼязнили на кілька років за ухилення від сплати податків, покарання він відбував на острові Алькатрас. Речі залишалися у володінні його сімʼї майже 75 років після його смерті в 1947 році.

«Диво на Віслі»: український вимір

Події серпня – вересня 1920 р. мали вирішальне значення в польсько-радянській війні. Перемога у Варшавській битві засвідчила здатність поляків відстояти своє право на незалежність. Втім без допомоги українських військ подолати Червону армію було би важче.

Чи там шукають витоки терору?

Останнім часом в нашому суспільстві йде обговорення витоків звірячої поведінки російських окупаційних військ в Україні в триваючій російсько-українській війні. Дехто з істориків та публіцистів вбачає ці витоки в більшовицьких та ширше комуністичних традиціях. Дійсно злочинів та репресій часів більшовицької диктатури можна навести чимало. Але чи були противники більшовизму в цьому плані краще?

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.