Спецпроект

Підрив Сталіна організацією "Рух Першого Січня" кваліфіковано як теракт

"Це перша акція по знищенню ворогів української нації. Наступними цілями стануть антиукраїнські службовці, працівники СБУ, прокуратури, судді, які переслідують українських патріотів".

Прокуратура Запорізької області перекваліфікувала вибух бюста Йосипа Сталіна на теракт.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби відомства, інформує УП.

Як нагадали у прокуратурі, "31 грудня 2010 року близько 22 години 46 хвилин у Запоріжжі невстановленими особами вчинено вибух, внаслідок якого зруйновано архітектурну форму - бюст Сталіна, а також пошкоджено будівлю Запорізького обкому Компартії, чим заподіяно значну майнову шкоду".

За даним фактом було порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого частиною 2 статті 194 Кримінального кодексу (умисне знищення або пошкодження майна).

"У той же час у ЗМІ, на інтернет-форумах повідомлено, що відповідальність за вчинення вибуху взяла на себе організація "Рух Першого Січня", заявивши, що підрив вибухового пристрою здійснено в честь 102-ї річниці з дня народження Степана Бандери", - йдеться у повідомленні.

"Також від імені цієї організації поширено заклики, що це перша акція по знищенню ворогів української нації. Наступними цілями, нібито, стануть антиукраїнські службовці, працівники СБУ, прокуратури, судді, які переслідують українських патріотів", - зазначили у прокуратурі.

Прес-служба також заявила, що "висловлено погрози знищення всіх сіоністів та синагог".

"Аналіз матеріалів кримінальної справи засвідчив, що указаний вибух створював небезпеку для життя та здоров'я людини, заподіяв значну майнову шкоду, був вчинений з метою порушення громадської безпеки та залякування населення", - заявили у прокуратурі.

У зв'язку із цим прокуратурою Запорізької області дії невстановлених осіб перекваліфіковано на частину 2 статті 258 Кримінального кодексу - терористичний акт, вчинений за попередньою змовою групою осіб, яким заподіяно значну майнову шкоду.

"Проведення досудового слідства у вказаній кримінальній справі доручено слідчому відділу управління Служби безпеки України в області", - йдеться у повідомленні

"Також прокуратурою області створено міжвідомчу слідчо-оперативну групу, до складу якої увійшли співробітники СБУ та внутрішніх справ області, а також надано письмові вказівки, спрямовані на всебічне, повне та об'єктивне дослідження обставин справи", - зазначили у прес-службі.

Трагедія і спекуляції. Що саме сталося 11 липня 1943 року на Волині?

Перебільшена кількість нападів на польські села стала хибним засновком, з якого зроблено висновок про масштабну операцію по всій Волині. А звідти зроблено висновок про існування наказу, що приписував цілковите знищення поляків, етнічну чистку.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.