Спецпроект

У Білгороді-Дністровському пошкодили пам'ятник жертвам Голодомору

Невідомі зірвали з постаменту пам'ятник жертвам Голодомору в Білгороді-Дністровському Одеської області.

Акт вандалізму стався у ніч на 1 лютого, повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на Білгород-Дністровську міськраду.

Наразі робітники відвезли пам'ятник з парку, де він був встановлений, і виготовляють нове кріплення. Сама стела не постраждала.

Співрозмовник агентства зазначив, що пам'ятник можуть повернути на місце вже через тиждень.

Разом з тим, в правоохоронних органах про все це не знають.

Як повідомляють деякі одеські ЗМІ, це вже не перший випадок вандалізму, який був зафіксований щодо цього пам'ятника.

Тоді пошуки хуліганів результату не дали.

Про інші випадки наруги над пам'ятниками читайте за тегом "вандалізм"

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.