Спецпроект

Львівська облрада попросить Януковича заступитися за Дем'янюка

Львівська облрада звернеться до президента Віктора Януковича з вимогою домогтися звільнення Івана Дем'янюка, який був засуджений у Німеччині до 5 років ув'язнення.

Про це заявив заступник голови Української республіканської партії, колишній депутат Львівської облради Ростислав Новоженець. 

"Питання включено до порядку сесії 17 травня", - сказав він, додавши, що текст звернення вже підготовлений. 

Крім того, планується направити звернення до Міністерства закордонних справ та Світового конгресу українців з проханням надати Дем'янюку моральну та юридичну допомогу, а також домогтися його звільнення. 

Ініціював внесення даного питання до порядку денного облради депутат від фракції партії "Свобода" Михайло Барбара. 

"У ФРН померла Феміда. Абсурд, але німецькі нацисти за власні злочини засудили українця, який вже став збірним образом нашої нації. Вся це справа відверто смердить російським газом, від якого, без сумніву, отруїться і сама Ангела Меркель", - сказав він, повідомляють Українські новини

Барбара прогнозує, що облрада підтримає підготовлене звернення. 

Як відомо, 28 квітня Львівська облрада одноголосно прийняла звернення про припинення судового переслідування Дем'янюка у Німеччині. 

12 травня Земельний суд Мюнхена засудив Дем'янюка до 5 років тюремного ув'язнення, визнавши його винним у пособництві вбивства близько 27 тисяч в'язнів концентраційного табору "Собібор", де, як встановив суд, Дем'янюк був наглядачем. 

Від листа до ГУЛАГу: як МҐБ цензурувало пошту про операцію «Запад»

На Великдень 1948 року отець Володимир Марущак готував особливу проповідь. Він знав, що попри заборони й обмеження нової влади, відсвяткувати воскресіння Христа збереться чимало людей. 2 травня він відправив службу у старовинній церкві села Новий Кропивник, а тоді — виголосив промову, яка викликала сльози у багатьох присутніх

Серце, самогубство чи вбивство? Як загинув Василь Стус

Уночі з 3 на 4 вересня 1985 року в карцері табору особливого режиму ВС-389/36 у с. Кучино Чусовського р-ну Пермської обл. пішов із життя 47-річний поет і правозахисник Василь Стус. Версій, чому це сталося, кілька. Але я певен...

Квота на розстріл "ворогів народу": як праонука знайшла справу репресованого прадіда

У травні цього року при Архіві національної пам`яті відкрився Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих. Весь цей час співробітники допомагають сотням людей дізнатися, в яких архівах можуть зберігатися таємниці їхніх репресованих родин. Вікторія Тараненко з Дніпропетровщини стала однією з перших, кому вдалося знайти справу свого репресованого прадіда та нарешті дізнатися, за що його арештував НКВД у часи Великого терору.

Ігор Галагіда: «Зміна парадигми – з катів на жертви»

З одного міліцейського документу. Після вбивства українців правоохоронці розпочали слідство. Люди, що вижили, розповіли, що бандити ставили їм питання: хто з них русин, хто – поляк? Того, хто виявлявся русином, – убивали. Ми поки що не знаємо, хто вчинив цей злочин – члени підпілля чи просто бандити, але навіть другий варіант вказує на те, що й кримінальна діяльність могла все ж мати національний характер.