Спецпроект

На Полтавщині комуністи замінили пошкоджений пам'ятник Леніну

У смт Шишаки (Полтавська обл.) на місці пам'ятника Володимиру Леніну, розбитого невідомими, встановлено новий.

Про це повідомив "Інтерфакс" із посиланням на селищного голову Шишак Олександра Тутку. 

За його словами, це було зроблено за кошти КПУ. "Всі роботи взяли на себе комуністи, все робили за рахунок власних коштів і благодійних внесків", - сказав А. Тутка.

Він уточнив, що пам'ятник встановлено на колишній постамент. Сама скульптура на 30 см нижче, ніж попередня, вона була привезена з сусідньої Харківської області від колекціонера, який збирає пам'ятники часів СРСР.

Раніше планувалося встановити новий пам'ятник Леніну до 9 травня.

Нагадаємо, в селищі Шишаки вночі 18 квітня невідомі звалили з постаменту бронзовий чотириметровий пам'ятник Леніну. Пам'ятник не був пам'яткою історії та культури, але перебував на балансі Шишацької селищної ради. 

У Шишаках народився голова Української Головної Визвольної Ради (надпартійного органу, який де-юре керував визвольною боротьбою УПА) Кирило Осьмак. Рішенням сесії селищної ради від 11 лютого 2008 року частину вулиці Леніна в Шишаках перейменовано на майдан Кирила Осьмака.

«Кожен має знати, що без його, або її зусиль нічого не зміниться»: Олександра Матвійчук

Публічне інтерв'ю із правозахисницею Олександрою Матвійчук у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Важка стежка до храму. Спогади очевидця відродження УАПЦ у Чернігові

28 січня 1990-го під час встановлення пам'ятного хреста у Крутах побував український священик з Києва, який взяв участь у освяченні хреста і служінні панахиди по вбитих більшовиками у 1918 році студентах. На Крутянську жалобу тоді з'їхалося понад 300 осіб. Це був перший за багато років випадок на Чернігівщині, коли тут відкрито служили церковну панахиду по жертвах комуністичного режиму. Сподіватись на такий крок з боку місцевих священиків РПЦ було неможливо, тому ще більше нас стала вабити УАПЦ, про яку ми чули, що вона була знищена і заборонена комуністичним режимом.

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".

"Сто днів" або останній король: епізод з історії визвольних змагань литовського народу

Кожному в Україні, мабуть, відомі події Української революції. Зокрема, обставини реставрації гетьманської влади у 1918 році. Втім, спроби повернення до історичних форм правління, у ту добу боротьби за незалежність колишніх підневільних Росії народів, характерні не лише для України. Подібне відбулося і у Литві. Майже одночасно з реалізацією ідей українського ІІ Гетьманату народився литовський монархічний проект.