Спецпроект

Мультик про похід Олега на Царград переміг на кінофестивалі

Мультфільм "Як князь Олег на Візантію ходив" переміг у номінації "Анімаційні фільми" на ІІ Міжнародному кінофестивалі "Золота пектораль", що проходив у місті Трускавець на Львівщині.

Про це повідомляє "Телекритика".

Мультфільм "Як князь Олег на Візантію ходив" є частиною анімаційного серіалу "Історія України в постатях" виробництва компанії "Арт-відео". 

В основі мультфільму лежить сучасна інтерпретація відомого історичного факту походу князя Олега на Візантію. Головні герої мультфільму - князь Олег та його найближче оточення, літописець Крук.

Для того, щоб зробити мультиплікаційний фільм більш зрозумілим і цікавим дітям, персонажі-воїни іноді з'являються з несподіваними елементами сучасності, наприклад, годинниками. Сам князь Олег представлений на фоні актуальної для наших днів теми збору податків, повідомляють творці мультика. За словами князя, їх повинні платити усі, вчасно, по совісті і без надміру.

Робота виконана в класичній 2D анімації. Над фільмом працювали відомі художники-аніматори України. Керівник проекту - Зоряна Зянюк.

Мультфільми про історію на ІП:

Історія Білорусі за 5 хвилин (музичний кліп)

Історія Латвії (ляльковий мульт)

Історія СРСР у вигляді старовинної комп'ютерної іграшки

Війна Русі проти Литви

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.