Спецпроект

Мультик про похід Олега на Царград переміг на кінофестивалі

Мультфільм "Як князь Олег на Візантію ходив" переміг у номінації "Анімаційні фільми" на ІІ Міжнародному кінофестивалі "Золота пектораль", що проходив у місті Трускавець на Львівщині.

Про це повідомляє "Телекритика".

Мультфільм "Як князь Олег на Візантію ходив" є частиною анімаційного серіалу "Історія України в постатях" виробництва компанії "Арт-відео". 

В основі мультфільму лежить сучасна інтерпретація відомого історичного факту походу князя Олега на Візантію. Головні герої мультфільму - князь Олег та його найближче оточення, літописець Крук.

Для того, щоб зробити мультиплікаційний фільм більш зрозумілим і цікавим дітям, персонажі-воїни іноді з'являються з несподіваними елементами сучасності, наприклад, годинниками. Сам князь Олег представлений на фоні актуальної для наших днів теми збору податків, повідомляють творці мультика. За словами князя, їх повинні платити усі, вчасно, по совісті і без надміру.

Робота виконана в класичній 2D анімації. Над фільмом працювали відомі художники-аніматори України. Керівник проекту - Зоряна Зянюк.

Мультфільми про історію на ІП:

Історія Білорусі за 5 хвилин (музичний кліп)

Історія Латвії (ляльковий мульт)

Історія СРСР у вигляді старовинної комп'ютерної іграшки

Війна Русі проти Литви

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.