Спецпроект

СУД ЗАЛИШИВ БАНДЕРУ І ШУХЕВИЧА БЕЗ ЗВАНЬ ГЕРОЯ

Вищий адмiнсуд України залишив у силі рiшення донецького суду про визнання незаконним присвоєння Роману Шухевичу звання героя України.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Таким чином, колегiя суддiв ВАСУ не задовольнила касацiйнi скарги екс-президента Вiктора Ющенка, сина Шухевича Юрiя на рiшення Донецького апеляцiйного адмiнсуду.

Вищий адмiнсуд також пiдтвердив незаконнiсть присвоєння Степану Бандерi звання Героя України.

Таким чином, він залишив без задоволення відповідні касаційні скарги Романа Орєхова, Івана Макара, Юрія Шеляженка, колишнього президента Віктора Ющенка, Ігоря Назарука, Олександра Беседкова, Василя Сухова, Володимира Кружка, Ігоря Воскобойникова.

Залишилося 253 Герої України. Хто вони?

Як відомо, у жовтнi 2007 року Вiктор Ющенко видав указ про присвоєння Шухевичу звання Героя України (посмертно).

Степан Бандера був удостоєний звання Героя України указом вiд 22 сiчня 2010 року.

2 квiтня 2010 року Донецький окружний адмiнсуд позбавив Шухевича звання Героя України, "оскiльки вiн не був громадянином незалежної України".

Донос-шедевр. Юрій Смолич про Олександра Довженка

"Як у побуті у Довженка тонка культурність і вишукана естетичність легко поєднується із найпростішими смаками, із найбільш елементарними інтересами та рисами характеру сільського жителя, і навіть із найбільш примітивними старосвітськими традиціями,..

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.