Спецпроект

Опублікують 250 листів Джона Леннона - він їх писав частіше, ніж пісні

У Великобританії опублікують понад 250 раніше невиданих листів Джона Леннона до його друзів, родичів і колег по The Beatles.

Про це повідомляє УНІАН із посиланням на ВВС.

Листи легендарного бітла вийдуть як книги, і, за словами видавця, дозволять прихильникам дізнатися про переживання і думки музиканта, які не встигли стати піснями.

На збір листів та листівок Леннона журналіст Хантер Девіс, який написав у 60-х єдину авторизовану біографію The Beatles, витратив близько десяти років.

Девіс зізнається, що одним з найскладніших завдань при зборі матеріалів для майбутньої книги було умовити вдову Леннона Йоко Оно надати для публікації її особисту переписку з Джоном.

Значну частину листів, які увійдуть у майбутню книгу, письменник отримав від колекціонерів, які погодилися заради "історичної події для всіх шанувальників Леннона", дозволити Девісу доторкнутися до своїх дорогоцінним архівів.

Як розповів письменник, любителям сенсацій не варто чекати від книги якихось сенсаційних подробиць життя музиканта, однак ті, кого цікавить творчість бітла, а не його "брудна білизна", отримають справжнє задоволення від читання неймовірно емоційних і щирих листів Леннона.

За словами Девіса, далеко не всі свої радості, тривоги і переживання Джон встиг висловити в піснях. Коли щось сильно вражало музиканта, він швидше брався за олівець чи ручку, ніж за гітару. Біограф Beatles особливо відзначає блискуче почуття гумору Леннона, яке робить його листи справжніми літературними шедеврами.

Книга Хантера Девіса повинна з`явитися на прилавках взимку 2012 року.

Нагадаємо, що в 2010 році було опубліковано лист Джона Леннона, який дійшов до адресата лише через 34 роки.

Як Хрущов Україні Крим віддав. Спогади Олексія Аджубея

"...Навряд чи Хрущов міг припустити, що передача Криму Україні, яку він підносив як великий акт, який скріпляв навіки дружбу російського й українського народів, стане шістдесят років потому каменем спотикання у відносинах між Росією й Україною".

Брати Шептицькі і єврейський народ. Частина І

Одним із вагомих епізодів у життєписі Митрополита Андрея Шептицького, як і в життєписі його молодшого брата бл. свщмч. Климентія — Праведника Народів Світу, є їхня участь у порятунку галицьких євреїв у часи Голокосту. Більшість інформації черпаємо зі спогадів очевидців, Порятунок євреїв — спільна справа братів, як і діяльність, спрямована на погашення антисемітських настроїв у тодішньому суспільстві, хоча більшість документів підписана самим Митрополитом. Парадокс у тому, що о. Климентій Шептицький був визнаний «Праведником народів світу» за порятунок євреїв у часи Голокосту, натомість заслугам Митрополита Андрея у такому визнанні було відмовлено.

Лютнева драма президента Бенеша

За столом в кабінеті президента Чехословаччини на Празькому Граді сидів сивий хворий чоловік. Президенту Едвардові Бенешу було лише 63 роки, проте постійні хвороби і тиск з боку політичних опонентів цілковито виснажили його. Президент щойно підписав призначення нового комуністичного уряду. Його держава, яку він власноруч засновував, будував і за яку бився десятиліттями, провалювалася в морок комуністичної диктатури. І під вироком Чехословаччині стояв його, Едварда Бенеша, підпис. Одного з найбільших демократів в історії центральної Європи ХХ століття.

Панас Мирний у 1917 році. Живий і голодний статський радник

Ні, Панас Мирний не помер у ХІХ столітті. Він та Іван Нечуй-Левицький - два письменники-класики, хто пережив революцію. І хоча його роман "Хіба ревуть воли, як ясла повні" вивчали в школі всі без винятку покоління українців, для більшості цей факт - неабияка новина.