Під Києвом відбудеться перший фестиваль часів Великого князівства Литовського

23-25 вересня 2011 р. в розважальному парку "Київська Русь" (розташований в Обухівському районі Київщини) за підтримки Київської ОДА під патронатом посольств Польщі, Росії, Литви та Білорусі в Україні відбудеться міжнародний середньовічний фестиваль "Гості Стародавнього Києва 15 ст." із лицарським турніром "За меч Послів".

Про це повідомляють організатори цього першого українсько-білорусько-литовсько-польсько-російського фестивалю.

За меч Послів змагатимуться представники 6 країн: України, Білорусі, Латвії, Литви Польщі та Росії.

Кужель і меч. Сімейна історія Анастасії Слуцької - від Гедиміна до князя Острозького

У програмі:

- кінний турнір,

- піші бойові турніри (індивідуальні й групові),

- денні та нічні баталії,

- змагання лучників,

- виступи музичних та танцювальних колективів,

- фехтувальні та музичні майстер-класи.

Під Києвом лицарі штурмували середньовічну фортецю (ФОТО)

Крім того, відбудеться реконструкція штурму середньовічної фортеці - лицарі продемонструють, як колись здобувалися укріплені фортеці, представлять тактику, яку тоді використовували, та способи оборони оточеного гарнізону.

На території парку буде створений мальовничій табір, у якому  представники клубів історичної реконструкції продемонструють життя та побут романтичного XV століття.

1240-1795: Геополітична конкуренція Литви, Польщі і Московії (ВІДЕО)

Парк стане також місцем ярмарки майстрів-умільців, заповненої виробами стародавнього ремесла.

Увечері відбудеться масова битва лицарів "Честь і слава".  Завершиться свято яскравим та незабутнім вогняним шоу "Маскарад Чарівної Дами" і феєрверком.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.