Портников: "Бандерівці все програли. Справжній лідер галичан - Шептицький"

Справжнім лідером українців Галичини 30-х років минулого століття був не Степан Бандера, а митрополит Андрей Шептицький. Бандерівці зазнали повної поразки. Сьогодні ж будь-які радикальні дії тільки руйнують країну.

Таке переконання висловив журналіст Віталій Портников під час засідання свого політичного клубу у Львові на тему "Чи готові українські інтелектуали брати відповідальність за події у країні?", повідомляє Zaxid.net.

Щодо радикальних націоналістів Віталій Портников зазначив: "Ці люди все програли. Вони зробили низку політичних рішень, які були помилковими".

Водночас журналіст наголосив, що політична діяльність Бандери, Стецька і інших має вивчатися істориками, але не має бути питанням інтелектуальних розмов. "Політиків, навіть таких, які зазнали повної поразки, треба залишати історикам, а моральні приклади, такі - як Шептицький, треба залишати людям", - зазначив він.

Професор Шимон Редліх: "Шептицький заперечував расистське мислення"

Також Портников вказав на те, що політична репутація політика створюється тоді, коли він захищає інтереси свого народу навіть шляхом компромісів, а не тоді, коли він використовує свій народ в якості гарматного м'яса для реалізації своєї місії.

Окрім того, журналіст наголосив на потребі рішуче виступати проти крайнього радикалізму, оскільки радикали насправді руйнують державу.

Портников навів приклад президента Ізраїлю Шимона Переса, який свого часу затопив корабель "Альталена", на якому до берегів Ізраїлю рушили радикальні сіоністи, які вважали, що арабів необхідно виганяти з країни.

Радикалізм шкодить. Краще творити культуру, ніж героїчно вмирати

"Якби ці люди висадилися, то на цьому історія Ізраїлю б закінчилася", - наголосив журналіст, вказуючи при цьому на те, що в даній ситуації загинули люди, які теж вважали себе патріотами свого народу.

Щодо нинішніх радикальних настроїв Портников зазначив: "Ідея, що можна діяти проти влади терористичними методами, це - освячення терористичних дій самої влади".

Своєю чергою історик Ярослав Грицак сказав: "Є поняття компромісу. Я є критиком бандерівства як такого не тому, що я не вважаю, що вони герої. Вони герої. Вони мають мати місце в історії і в сучасній політиці, тому що навіть тут вони відіграють певну позитивну роль. Але вони відкидають поняття компромісу, як зраду".

Греко-католики проти ОУН: боротьба за душі молоді у 1930-их

Присутній на засіданні політичного клубу депутат Львівської обласної ради від НРУ Святослав Шеремета натомість обурився словами журналіста. "В день смерті Бандери чути такі речі... Ви мали б вибачитися перед галичанами", - звернувся він до Портникова.

Cтепан Бандера - український політичний діяч, ідеолог націоналістичного руху XX сторіччя, член Організації Українських Націоналістів з початку 1930-их, лідер її радикального крила  ОУН(б) в 1940-59 рр.

Митрополит Андрей (в миру граф Роман Марія Александр Шептицький) - предстоятель Української греко-католицької церкви в 1900-1944 роках, митрополит Галицький. 

«…з крісом у руках, з пером чи живим словом» спадщина Євгена Побігущого

За життя Є. Побігущого-Рена його дописи в еміграційній пресі, передмови до окремих військознавчих студій, відгуки й рецензії на видання українською й чужими мовами, спогади, завуальовані псевдом «Євген Беркут», а виступи і вибрані доповіді – й поготів, ніколи не були зібрані під однією обкладинкою. З огляду на це у рік 120-ліття Є. Побігущого-Рена настав найвищий час подати сучасному українському читачеві його вибрані публікації, рукописи, виступи і листування.

Сталінська "боротьба з бандитизмом". Раунд перший: 1944

Нищівної поразки в бою з бригадою УПА-Північ "Помста Базару" зазнав підрозділ 1-го батальйону 220-го прикордонного полку НКВД. Підрозділ був оточений, розчленований на кілька груп і майже в повному складі знищений. Бій стався в річницю страти ЧК учасників Другого зимового походу Армії УНР у 1921 році під с. Базар. Так бригада УПА символічно відплатила чекістам за смерть українських вояків.

Український патріот й авантюрист Джейкоб Макогін – князь Леон Богун Мазепа Розумовський

Він видавав себе за відставного полковника Корпусу морської піхоти США і нащадка українського гетьмана Кирила Розумовського, купував вілли і квартири в Італії та Швейцарії, на власному автомобілі разом із ефектною і заможною дружиною-американкою об’їздив пів Європи, багато жертвував на підтримку українського національно-визвольного руху і привернення уваги в світі до українського питання. При цьому культивував ореол загадковості і таємничості навколо своєї персони серед оточення, через що його нерідко вважали чи то американським, чи то англійським, чи якимось іншим шпигуном.

Харківська епопея Павла Шандрука

Постать українського військового, генерал-хорунжого армії УНР Павла Шандрука доволі відома. Герой Української революції та вересневої кампанії 1939 року. Генерал-полковник в еміграції та командувач Української Національної Армії. У 1965 році польський еміграційний уряд нагородив Шандрука вищим військовим відзначенням – срібним орденом "Віртуті Мілітарі". Перелік звитяг цієї непересічної постаті можна ще довго продовжувати. Та чи все нам відомо про його ранню біографію? У пропонованому Вам матеріалі розповідається про харківський період та службу в поліції, ймовірно, того самого Павла Шандрука.