В Могилянці презентують "Спогади" історика Полонської-Василенко

26 жовтня 2011 року у Конґреґаційній залі НаУКМА (вул. Сковороди, 2) відбудеться презентація книги спогадів одного з найвідоміших українських істориків ХХ століття, багаторічного декана філософського факультету Українського вільного університету в Мюнхені Наталії Полонської-Василенко.

"Спогади" одного з найцікавіших українських істориків розкривають широку картину українського суспільно-політичного та інтелектуального життя України першої половини ХХ століття. У них охоплено всі вузлові події доби: революцію 1905 р., події 1917-1920 рр., українізацію 1920-х рр., процес СВУ, масові репресії 1930-х...

Мемуари Н. Полонської-Василенко опубліковано за рукописом уперше й доповнено текстами, що публікувалися в малотиражній еміграційній періодиці.

Презентація відбудеться 26 жовтня 2011 року о 17.00.

Головуватиме на презентації Почесний президент Національного університету "Києво-Могилянська академія" В'ячеслав Брюховецький. У заході візьме участь упорядник книги Валерій Шевчук.

До виступів запрошено відомих істориків, серед них: Сергій Білокінь, Ігор Верба, Ігор Гирич, Олександр Удод, Ігор Усенко, Олексій Ясь.

Битва за Шостку 1918 року

Шість діб, з 2 по 8 квітня 1918 р., шосткинці билися з більшовицькою Особливою армією Ремньова. Билися з тими самими петроградськими загонами матросів, що 29 січня 1918 р. вбивали київських студентів під Крутами. Шосткинські робітники ціною своїх життів зберегли пороховий завод для Української держави.

Антон Дробович: Гри в одні ворота не буде

Розмова з Антоном Дробовичем, головою Українського інституту національної пам’яті (УІНП) про польсько-українські відносини, спільні плани та проекти, виклики на новій посаді, а також про те, кого він вважає героями України. Інститут Антон Дробович очолив у грудні 2019 року, після того, як виграв конкурс, попереднім керівником був Володимир В’ятрович.

Луцьк в окупації: побороти епідемії й вижити!

Луцьк – одне з перших українських міст, яке було окуповане вермахтом вже надвечір 25 червня 1941 року. Нова окупація приносить не тільки усі «принади» нацистського режиму, але й епідемії

Як і чому вікінги опинилися у Західній Україні

Як тут опинилися скандинави? Вони були важливою частиною державного апарату Русі, особливо в період правління князя Володимира. З літопису відомо, що Володимир був змушений тікати у Швецію після невдачі у міжусобній війні. Звідти він повернувся із армією варягів, які допомогли відвоювати спадщину.