Анонс: Перебудова американськими очима

У Києві відбудеться прем’єра фільму американського режисера Робін Хессман «Моя перебудова».

Фільм оповідає про історію п’яти московських однокласників, які виросли за «Залізною завісою», відчули радість і безладдя Гласності та стали повнолітніми саме у той момент, коли світ навколо них так різко змінився.

Американка Робін Хессман дивиться на цей світ без ностальгії, але із щирим зацікавленням людини, яка виросла у абсолютно інших умовах.

«Неймовірно захоплююча картина життя поза рамками газетних заголовків, «Моя перебудова» відкриває завісу таємничості Холодної війни. «Моя Перебудова» чітко розуміє безглуздість політики, цінність культури, а також чисту ностальгію за дитинством» - пише Шері Лінден з «Голівудського репортеру» (Hollywood Reporter).

Покази відбудуться у кінотеатрі «Київ» 18 листопада о 19:00 (Великий зал), 19 листопада о 17:00 (Малий зал). 18 листопада також заплановано обговорення із автором фільму.

Кінотеатр «Київ» розташований за адресою Велика Васильківська (Червоноармійська), 19.

Фундаменти палацу Кирила Розумовського. Історична довідка об'єкта культурної спадщини

В результаті обстежень залишків мурувань XVIII ст. в садибі по вул. Івана Мазепи у Києві, з’ясувалося, що під руїнами будівлі кінця ХІХ ст. збереглися фундаменти та підвали київського палацу останнього українського гетьмана Кирила Розумовського. Цю пам’ятку ще в 30-х роках минулого століття вважали беззворотньо втраченою. Я терміново виготовив історичну довідку, за якою Департамент охорони культурної спадщини КМДА мав би внести фундаменти палацу Кирила Розумовського до переліку щойновиявлених об’єктів культурної спадщини. Однак Департамент відхилив довідку і правоохоронного статусу об'єкту не надав.

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".