Верховна Рада визнала, що російська державність давніша за нашу

У Верховній Раді після запеклих суперечок у середу провалилося голосування за ініціативою депутата від НУ-НС Лілії Григорович, яка пропонувала у 2012 році відзначити 1160-річчя державності України.

Про це повідомляє "Кореспондент".

Григорович обгрунтовувала свою ініціативу тим, що в Повісті временних літ фіксується 852 рік, коли територія нинішньої України стала називатися Руською землею — за версією депутата, Руссю-Україною.

"І в цьому році Русь, державне і військово-політичне об'єднання, центром якого був Київ, здійснила похід на столицю Візантії. Саме відтоді почали вести літописні записи по роках", — сказала Григорович.

За її словами, святкування 1160-річчя має довести, що Україна насправді не є молодою країною. "Ми давня, потужна, сильна держава, яка має колосальне минуле і майбутнє", — повідомила Григорович.

"Не треба шукати політики. Це елементарна повага до себе", — підтримав її Тарас Чорновіл.

Однак представники правлячої більшості зауважили, що згадка в літописах зовсім не тотожна створенню української державності.

Врешті ініціатива Григорович набрала тільки 79 голосів підтримки і не була включена до порядку денного.

Нагадаємо, що 2012 року Російська Федерація буде відзначати 1150-річчя державності. Традиційно відправною точкою російської державності вважається "покликання варягів" — легендарне покликання племенами ільменських словен, кривичів, мері й чуді варяга Рюрика з братами Синеусом і Трувором на князювання до Новгорода у 862 році.

Датована частина історії Київської Русі починається з 852 року.

Європейська орієнтація Симона Петлюри

Долаючи навалу збройних сил Російської Федерації, українське суспільство одночасно розгорнуло масштабну роботу по знищенню «русского мира» в найменуваннях міст, площ, вулиць. Та не слід забувати, що Росія не тільки нав’язувала нам свої цінності, у тому числі в топоніміці, але й деформувала національну пам’ять українського народу. Особливо багато грязюки наліплено на постать публіциста, державотворця, воєначальника, мислителя Симона Петлюри

Сюргюн. Мама думала, що нас везуть на розстріл

Уявіть себе на їх місці. У ваш дім на світанку вриваються озброєні люди, солдати. Дають 15 хвилин на збори. Відвозять на найближчу станцію. І додому ви зможете повернутися лише через 50 років.

Український вояк, який врятував десятки євреїв

Круглий сирота з Лемківщини. У 17 років, неповнолітнім, пішов воювати за Україну в складі Українських Січових Стрільців. Здобув дві вищі освіти в Празі. Став успішним бізнесменом в міжвоєнній Галичині. Для врятування євреїв створив окремий бізнес і рятував їх у промисловому масштабі. За що був, врешті решт, покараний нацистами. З Німеччини до США, його – вже немічного – витягнули вдячні євреї. Звати його Олекса Кривов'яза. Латинкою прізвище писав, як Krywowiaza

Авіація працює по «своїм», або Мулінська катастрофа 1945 року

У свідомості багатьох російських дослідників, радянсько-японська кампанія постає майже ідеальною. Мемуари, література, вікіпедія та військова хроніка повністю підтверджує це, даючи однобоку модель сприйняття минулих подій. Успіхи відомі – 700 кілометровий бліцкриг 6 танкової армії через Хінган, захоплення в полон 600 тис. угруповання Квантунської армії, мінімальні втрати, та прорив сучасної прикордонної фортифікаційної системи оборони японських військ. Але навіть і тут, можна знайти «підводне каміння», у вигляді фактів, що свідомо приховувалися роками. До таких подій відносяться і інцидент 16 серпня 1945 року, коли радянські впс розбомбили власні війська які дислокувалися біля міста Мулін