Верховна Рада визнала, що російська державність давніша за нашу

У Верховній Раді після запеклих суперечок у середу провалилося голосування за ініціативою депутата від НУ-НС Лілії Григорович, яка пропонувала у 2012 році відзначити 1160-річчя державності України.

Про це повідомляє "Кореспондент".

Григорович обгрунтовувала свою ініціативу тим, що в Повісті временних літ фіксується 852 рік, коли територія нинішньої України стала називатися Руською землею — за версією депутата, Руссю-Україною.

"І в цьому році Русь, державне і військово-політичне об'єднання, центром якого був Київ, здійснила похід на столицю Візантії. Саме відтоді почали вести літописні записи по роках", — сказала Григорович.

За її словами, святкування 1160-річчя має довести, що Україна насправді не є молодою країною. "Ми давня, потужна, сильна держава, яка має колосальне минуле і майбутнє", — повідомила Григорович.

"Не треба шукати політики. Це елементарна повага до себе", — підтримав її Тарас Чорновіл.

Однак представники правлячої більшості зауважили, що згадка в літописах зовсім не тотожна створенню української державності.

Врешті ініціатива Григорович набрала тільки 79 голосів підтримки і не була включена до порядку денного.

Нагадаємо, що 2012 року Російська Федерація буде відзначати 1150-річчя державності. Традиційно відправною точкою російської державності вважається "покликання варягів" — легендарне покликання племенами ільменських словен, кривичів, мері й чуді варяга Рюрика з братами Синеусом і Трувором на князювання до Новгорода у 862 році.

Датована частина історії Київської Русі починається з 852 року.

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.