У Польщі вийшло дослідження про Грушевського - "прогресивного націоналіста"

У Польщі вийшла книга про Михайла Грушевського - "Прогресивний націоналіст: Грушевський і його погляди на Польщу й поляків".

Про це "Історичній Правді" повідомив автор книги Лукаш Адамський.

"Це поважна і дуже потрібна книга, яка вказує ключову постать для розуміння сучасного українського націоналізму", - пише рецензент із Польської Академії наук професор Анджей Валіцький.

"Польський - але також й український! - читач дізнається багато нового про Грушевського, його поглядах і справах, - додає професор Роман Шпорлюк із Гарварду.

Обкладинка: ksiegarnia.pwn.pl

У Польщі книга коштує 46 злотих (близько 110 грн).

Михайло Грушевський (1866-34) - історик, творець сучасної української історіографії, політичний діяч, голова Центральної Ради (1917-18). У Польщі до нього ставилися то як до "гайдамаки", то як до соціалістичного радикала, то з іншими упередженнями стосовно "першого українського президента".

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.