BBC викладе в інтернет усі свої радіопередачі за 70 років

Британська компанія ВВС викладе в інтернет весь архів своїх радіопередач, записаних з 1940-х років.

Про це пише The Telegraph.

Сервіс під умовною назвою "Аудіопедія" буде запущено протягом року. На даний момент радіостанція продовжує оцифровувати свої архіви. Щотижня в сервіс завантажується близько 20 годин з архіву. На сайті також з'являться посилання на передачі з інших радіостанцій. Користувачі сервісу зможуть не тільки слухати архів самі, але й пересилати передачі своїм друзям.

Серед інших передач ВВС викладе всі свої щорічні лекції з циклу Reith Lectures - в тому числі ті, які прочитали на радіостанції розробник атомної бомби Роберт Оппенгеймер і філософ Бертран Рассел. На сервісі будуть також доступні інтерв'ю з Тоні Блером, Монікою Левінськи та іншими історичними персонажами.

Радіостанція УПА "Афродита": "Ви чуєте голос вільної України..."

Радіостанція ВВС розпочала мовлення в 1922 році і стала першою загальнонаціональною радіомовною компанією в світі. У 1936 році ВВС почала телевізійне мовлення, яке вважається першим у світі телебаченням сучасного формату, тобто телебаченням з високою роздільною здатністю.

В середу, 2 листопада, телевізійна компанія BBC відзначила свій 75-річний ювілей.

У січні 2011 року польське радіо створило інтернет-архів передач польської служби радіо "Вільна Європа", яка вела антикомуністичну пропаганду в соціалістичній Польщі у 1950-80-их роках.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".