Розпродаж артефактів, врятованих із "Титаніка" (ФОТО)

Врятовані під час катастрофи "Титаніка" артефакти будуть виставлені на аукціон у зв'язку зі 100-річчям із дня трагедії. Серед них посуд, гроші, частини корабельного оснащення і навіть шматок правого борту - того самого, який проломив айсберг.

Про це повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на компанію пересувних виставок "Прем'єр екзибішнс".

Інсценування катастрофи при вході на виставку

Серед 5,5 тисячі предметів, які будуть представлені на аукціоні - вироби з порцеляни, предмети корабельного оснащення і частини корпусу судна.

Чайний сервіз для пасажирів третього класу та екіпажу. Логотип компанії "Вайт Стар Лайн" - власника "Титаніка"

Всі предмети будуть представлені на торгах єдиним лотом.

 Ось так виглядають експонати

Загальна номінальна вартість лота становить 189 млн доларів.

 Чайний сервіз пасажирів першого класу

Очікується, що аукціон відбудеться 1 квітня в аукціонному домі "Гернсі" в Нью-Йорку, а результати торгів стануть відомі не раніше, ніж 15 квітня, у столітню річницю з дня краху судна.

 Гроші пасажирів "Титаніка". Всі попередні фото: chron.com

Компанія "Прем'єр екзібішнс" займається організацією пересувних виставок і отримала популярність головним чином завдяки організації виставки, присвяченої краху "Титаніка".

 Один із найбільших уламків "Титаніка", піднятий з морського дна - 15-тонний шматок корпусу правого борту судна. Саме цим бортом корабель напоровся на плавучий лід. Фото: oneincomedollar.com

"Титанік" - один із найбільших у світі пасажирських пароплавів свого часу, зазнав катастрофи під час першого ж свого рейсу маршрутом "Саутгемптон-Шербур-Ков-Нью-Йорк".

Гвинти "Титаніка" перед спуском судна на воду. Фото: australiangeographic.com.au

15 квітня 1912 року судно зіштовхнулося з айсбергом неподалік канадського узбережжя і затонуло. З 2223 людей на борту загинуло 1517 осіб.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.