Розпродаж артефактів, врятованих із "Титаніка" (ФОТО)

Врятовані під час катастрофи "Титаніка" артефакти будуть виставлені на аукціон у зв'язку зі 100-річчям із дня трагедії. Серед них посуд, гроші, частини корабельного оснащення і навіть шматок правого борту - того самого, який проломив айсберг.

Про це повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на компанію пересувних виставок "Прем'єр екзибішнс".

Інсценування катастрофи при вході на виставку

Серед 5,5 тисячі предметів, які будуть представлені на аукціоні - вироби з порцеляни, предмети корабельного оснащення і частини корпусу судна.

Чайний сервіз для пасажирів третього класу та екіпажу. Логотип компанії "Вайт Стар Лайн" - власника "Титаніка"

Всі предмети будуть представлені на торгах єдиним лотом.

 Ось так виглядають експонати

Загальна номінальна вартість лота становить 189 млн доларів.

 Чайний сервіз пасажирів першого класу

Очікується, що аукціон відбудеться 1 квітня в аукціонному домі "Гернсі" в Нью-Йорку, а результати торгів стануть відомі не раніше, ніж 15 квітня, у столітню річницю з дня краху судна.

 Гроші пасажирів "Титаніка". Всі попередні фото: chron.com

Компанія "Прем'єр екзібішнс" займається організацією пересувних виставок і отримала популярність головним чином завдяки організації виставки, присвяченої краху "Титаніка".

 Один із найбільших уламків "Титаніка", піднятий з морського дна - 15-тонний шматок корпусу правого борту судна. Саме цим бортом корабель напоровся на плавучий лід. Фото: oneincomedollar.com

"Титанік" - один із найбільших у світі пасажирських пароплавів свого часу, зазнав катастрофи під час першого ж свого рейсу маршрутом "Саутгемптон-Шербур-Ков-Нью-Йорк".

Гвинти "Титаніка" перед спуском судна на воду. Фото: australiangeographic.com.au

15 квітня 1912 року судно зіштовхнулося з айсбергом неподалік канадського узбережжя і затонуло. З 2223 людей на борту загинуло 1517 осіб.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.